Juventus se nadřel, ale vede. Ronaldo rozhodl až z penalty v nastavení | iSport.cz
30. října 2019 • 23:30

Juventus se nadřel, ale vede. Ronaldo rozhodl až z penalty v nastavení

Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v italské lize FC Janov 2:1 a posunuli se do čela tabulky o bod před Inter Milán. O výhře "Staré dámy" rozhodl v šesté minutě nastavení z penalty Cristiano Ronaldo.

Vedení Juventusu obstaral v 36. minutě obránce Leonardo Bonucci. Za čtyři minuty přišel s odpovědí Christian Kouamé. Juventus hrál od 51. minuty o jednoho muže navíc, protože záložník hostů Francesco Cassata obdržel druhou žlutou kartu. O deset minut později dostal červenou kartu za nesportovní chování také náhradní brankář Federico Marchetti. Tři minuty před koncem základní hrací doby se síly na hřišti vyrovnaly, protože byl vyloučen i domácí záložník Adrien Rabot.

V nastavení jeden z janovských hráčů ve vápně fauloval a rozhodčí po konzultaci s videem potvrdil penaltu, z které Ronaldo nezaváhal. Juventus nenašel přemožitele ani v desátém ligovém utkání v sezoně. V brance domácích dostala přednost před Wojciechem Szczesným jednačtyřicetiletá klubová legenda Gianluigi Buffon.

Bergamo remizovalo na hřišti Neapole 2:2 a ze třetí pozice ztrácí na vedoucí Juventus pět bodů. Neapol natáhla neporazitelnost na sedm soutěžních zápasů, naopak Atalanta nevyhrála ve čtvrtém z posledních šesti soutěžních utkání.

Neapol poslal do vedení v 16. minutě Nikola Maksimovič, čtyři minuty před koncem úvodního poločasu srovnal Remo Freuler. Vedení na stranu domácích vrátil v 71. minutě Arkadiusz Milik, jenže o čtvrt hodiny později srovnal Josip Iličič.

AS Řím zvítězilo na hřišti Udine 4:0. První branku vstřelil Nicolo Zaniolo. Ve 32. minutě se nechal vyloučit hostující zadák Federico Fazio, jenže Chris Smalling šest minut po přestávce zvýšil náskok Římanů a tři minuty po něm přidal třetí zásah Justin Kluivert. Konečné skóre stanovil z penalty Aleksandar Kolarov. Od začátku druhého poločasu nastoupil za Udine český záložník Antonín Barák.

AS Řím neprohrálo v lize popáté za sebou stejně jako městský rival Lazio, který si poradil s FC Turín také 4:0. Dvakrát se prosadil útočník Ciro Immobile a jednou obránce Francesco Acerbi. Poslední gól padl po vlastní trefě Andrey Belottiho.

Cagliari porazilo Boloňu 3:2, o což se dvěma góly zasloužil Joao Pedro. Za poražený tým odehrál celý zápas Ladislav Krejčí. Naopak záložník Sampdorie Janov Jakub Jankto pouze ze střídačky sledoval, jak jeho mužstvo remizovalo s Lecce 1:1. Fiorentina zdolala Sassuolo na jeho hřišti 2:1.

Udine - AS Řím 0:4
Branky: 14. Zaniolo, 51. Smalling, 54. Kluivert, 64. Kolarov z pen.

Sampdoria Janov - Lecce 1:1
Branky: 90.+2 Ramírez - 8. Lapadula

Sassuolo - Fiorentina 1:2
Branky: 24. Boga - 63. Castrovilli, 82. Milenkovič

Cagliari - Boloňa 3:2
Branky: 48. a 83. Joao Pedro, 72. Simeone - 23. Santander z pen., 90.+1 vlastní Olsen

1. Juventus 12 10 2 0 20:9 32
2. Inter Milán 12 10 1 1 26:12 31
3. Lazio 12 7 3 2 28:13 24
4. Cagliari 12 7 3 2 23:12 24
5. Atalanta 12 6 4 2 30:18 22
6. AS Řím 12 6 4 2 20:14 22
7. Neapol 12 5 4 3 21:15 19
8. Parma 12 5 2 5 18:15 17