Juventus se vrátil do čela italské ligy, Buffon vyrovnal Maldiniho | iSport.cz

Juventus se vrátil do čela italské ligy, Buffon vyrovnal Maldiniho

0
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty

Fotbalisté mistrovského Juventusu v 17. kole italské ligy zvítězili na stadionu Sampdorie Janov 2:1 a vrátili se do čela neúplné tabulky o tři body před Inter Milán, který má ale zápas k dobru. Brankář turínského týmu Gianluigi Buffon nastoupil v Serii A do 647. utkání a vyrovnal rekord bývalého obránce AC Milán Paola Maldiniho. Jednačtyřicetiletý veterán rovněž 479. ligovým duelem za Juventus překonal jinou klubovou legendu Alessandra Del Piera.

V 19. minutě otevřel skóre Paulo Dybala výstavní střelou z voleje. Sampdoria s reprezentačním záložníkem Jakubem Janktem v sestavě vyrovnala ve 36. minutě díky Gianlucovi Caprarimu.

Těsně před pauzou Juventusu vrátil vedení Cristiano Ronaldo tvrdou hlavičkou po další přihrávce Alexe Sandra. Portugalský kanonýr dal desátý ligový gól v sezoně.

Druhý poločas nabídl zajímavější momenty až na úplném konci. Další Ronaldův gól v poslední minutě nebyl uznán kvůli ofsajdu. Sampdorii pak cestu za případným vyrovnáním zkomplikoval střelec Caprari, jenž byl v nastaveném čase vyloučen po druhé žluté kartě.