Lukaku dojal svět i maminku střelce. Hvězda nechala vyniknout zelenáče | iSport.cz
22. prosince 2019 • 12:51

Lukaku dojal svět i maminku střelce. Hvězda nechala vyniknout zelenáče

Autor: tb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tuhle noc nikdy nezapomene. Teprve sedmnáctiletý Sebastiano Esposito nastoupil poprvé za áčko Interu v Serii A od úvodní minuty a na své konto si hned připsal vstřelenou branku při vítězství 4:0 nad FC Janov. A to hlavně díky hvězdnému spoluhráči Romelu Lukakovi, který debutantovi přenechal pokutový kop. „Chtěl bych mu hrozně poděkovat, je to úžasná osoba,“ rozplýval se nad kolegou z útoku mladík Esposito, jenž také zaujal emotivní oslavou s maminkou.O tomhle momentu snil celý život. Od začátku působení v klubu si šel za jediným cílem. Chtěl nastoupit na slavném stadionu San Siro a vstřelit gól v modročerných barvách. V utkání proti FC Janov si to útočník Esposito splnil. V 64. minutě totiž domácí dostali výhodu pokutového kopu. K tomu se v prvním okamžiku pochopitelně stavěl druhý nejlepší střelec Serie A Romelu Lukaku.

Jenže teprve sedmnáctiletý Esposito ukázal nesmírnou odvahu a víru v sama sebe a na hvězdného spoluhráče houknul: „Prosím, můžu to kopnout?“. Belgický ostrostřelec předvedl týmového ducha a míč podal svému nezkušenému parťákovi, jenž byl na hřišti v zápase italské ligy od úvodního hvizdu vůbec poprvé.

A pak to přišlo. Mladík zvládl nervozitu, poslal míč po pravici brankáře do dolního rohu branky a mohla vypuknout bujará oslava. „Byl to úžasný týden. Nebudu lhát, moc jsem toho nenaspal, stále jsem musel myslet na zápas. Chtěl bych poděkovat kouči, týmu a hlavně Romelovi za tu penaltu,“ zářil druhý nejmladší střelec v historii klubu.

Mladíček se nad svým hvězdným spoluhráčem po zápase pořádně rozplýval. „Lukaku je úžasná osobnost. Každou chvíli se mi snažil na hřišti pomáhat. Ujišťoval mě, že penaltu zvládnu. Jsem tak šťastný, že jsem vstřelil gól. Jsem spokojený s vítězstvím a s vírou, kterou mi trenér prokázal,“ dodal Esposito.

„Esposito je chlapec, který udělal od léta obrovský pokrok. Věděl jsem, že může hrát od začátku. Jeho hvězda stoupá a má před sebou velkou budoucnost. Navíc má rodinu, která mu pomáhá jít tím správným směrem. Jsem za něj ohromně šťastný,“ vykládal po zápase trenér Interu Antonio Conte.

A právě rodina se zdá jako důležitá součást Espositovy kariéry. Emotivní pozápasová oslava s maminkou budiž příkladem. Maminka střelce nemohla udržet slzy a svého syna několik vteřin vehementně objímala. To samozřejmě neuniklo přítomným fotografům na stadionu a tak sociální sítě zase mají jeden velký a krásný virál.

Sedmnáctiletý Esposito má před sebou celou kariéru, ale na svůj debut určitě nezapomene. A to i díky Lukakovi a mamince.

Mladík Interu Milan Sebastiano Esposito
Mladík Interu Milan Sebastiano Esposito

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud