14. února 2021 • 22:51

Inter porazil Lazio a přeskočil AC. Jankto u výhry, AS Řím zdolalo Udine

Autor: ČTK, apr
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Interu Milán porazili zásluhou dvou gólů Romelua Lukakua 3:1 Lazio Řím a po 22. kole budou novými lídry italské ligy. Na dosud vedoucího rivala AC, který prohrál v sobotu se Spezií, mají náskok jednoho bodu. Jakub Jankto pomohl Sampdorii Janov k domácímu vítězství 2:1 nad Fiorentinou. Český záložník nastoupil v základní sestavě a odehrál 65 minut. AS Řím zdolal na svém hřišti 3:0 Udine, dva góly dal záložník Jordan Veretout.

Lukaku se prosadil nejprve z penalty a krátce před pauzou prostřelil gólmana Pepeho Reinu z otočky podruhé. Belgický kanonýr se 16. gólem v sezoně dotáhl na nejlepšího střelce Serie A Cristiana Ronalda z Juventusu.

Brankář Interu Samir Handanovič překonal po Javieru Zanettim jako druhý cizinec hranici 500 zápasů v italské lize, čisté konto v jubilejním utkání mu ale pokazil šťastnou tečí v 62. minutě střídající Gonzalo Escalante. Vzápětí znovu uklidnil „Nerazzurri“ po Lukakuově přihrávce Lautaro Martínez a Lazio přišlo o šestizápasovou vítěznou sérii.

Sampdorii poslal do vedení v 31. minutě svým třetím gólem ze čtyř zápasů Keita Baldé, vzápětí ale vyrovnal Dušan Vlahovič. Rozhodnutí přinesla až trefa střídajícího Fabia Quagliarelly ze 71. minuty. Osmatřicetiletý útočník se 92. ligovým gólem za janovský celek dostal na druhé místo klubových tabulek. Sampdoria se výhrou bodově dotáhla na devátou Veronu, Fiorentina je šestnáctá.

Fotbalisté Sampdorie Janov porazili Fiorentinu, byl u toho i Jakub Jankto

Veretout otevřel skóre v páté minutě přesnou hlavičkou a druhý zásah přidal v 25. minutě z pokutového kopu. Francouzský záložník prožívá gólově nejvydařenější sezonu v kariéře, v 21 ligových zápasech se prosadil už devětkrát.

V nastavení přidal pojistku střídající Pedro. „Vlci“ tak využili sobotní porážky Juventusu s Neapolí a dostali se před obhájce titulu na třetí místo neúplné tabulky. Udine prohrálo po čtyřech utkáních a je na 13. místě.

Bergamo uspělo na hřišti osmnáctého týmu tabulky Cagliari, jediný gól vstřelil v 90. minutě Luis Muriel. Osmifinalisté Ligy mistrů vyhráli po dvou zápasech a posunuli se na šestou příčku o skóre před Lazio.