Autor: ČTK, jon
3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté AC Milán vyhráli po obratu v 28. kole italské ligy na hřišti Fiorentiny 3:2 a upevnili si druhou pozici. „Rossoneri“ ztrácejí šest bodů na vedoucího městského rivala Inter, který má zápas k dobru. O čtyři body za AC je Juventus Turín. Obhájce titulu překvapivě doma podlehl šestnáctému Beneventu 0:1. Nováček Serie A zvítězil po 11 zápasech.

AC se ujalo vedení v deváté minutě, kdy se prosadil Ibrahimovic. Švédský kanonýr, který se po téměř pěti letech vrátil do reprezentace, vstřelil 15. gól v ligové sezoně a v 39 letech a 169 dnech se stal nejstarším hráčem v historii Serie A, který na tento milník dosáhl. „Čím víc času utíká, tím se cítím mladší,“ prohlásil Ibrahimovic pro Sky Sport Italia.

Za „Fialky“ srovnal v 17. minutě Pulgar a po změně stran obrátil skóre Ribéry. Jenže v 57. minutě vyrovnal Díaz a o čtvrt hodiny později rozhodl Calhanoglu.

Výhru Beneventa zařídil v 69. minutě Gaich, který vystihl Arthurovu špatnou rozehrávku. „Stará dáma“ ztrácí na vedoucí Inter Milán už deset bodů.

„Byl to špatný den v každém ohledu, ať už jde o náš přístup, technické chyby nebo vše ostatní. Když hrajete takhle, můžete klidně prohrát,“ řekl trenér „Bianconeri“ Andrea Pirlo.

Bergamo se díky výhře 2:0 na hřišti Hellasu Verona dotáhlo na Juventus, který má souboj k dobru. Atalanta, jež v úterý vypadla v osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid, rozhodla proti Hellasu o plném bodovém zisku v rozmezí 33. až 42. minuty. Nejprve se z pokutového kopu prosadil Malinovskij a krátce po něm skóroval Zapata.

O dva body pozadu za Bergamem je Neapol, která na hřišti AS Řím zvítězila 2:0. O obě branky se postaral Mertens, který skóroval v 27. a 34. minutě. Belgický útočník se ideálně naladil na úvodní kvalifikační duely o postup na mistrovství světa 2022. V sobotu se Belgie představí v Edenu proti Česku.

Verona, za niž odehrál 79 minut český záložník Antonín Barák, po třetí ligové porážce za sebou zůstala devátá. Atalanta triumfovala v Serii A v šestém z posledních sedmi zápasů.

Lazio Řím, které ve středu skončilo v Lize mistrů po vyřazení s Bayernem Mnichov, vyhrálo v Udine 1:0. Jediný gól obstaral v 37. minutě Marušič.

Sampdoria porazila FC Turín a díky první výhře po pěti kolech se posunula na 10. místo. Triumf janovského celku, za nějž nastoupil i záložník Jakub Jankto, zařídil v 25. minutě Candreva.