Serie A | Konec po 23 dnech! Gattuso opustil Fiorentinu, nový klub zatrhli fanoušci | iSport.cz
19. června 2021 • 15:40

Konec po 23 dnech! Gattuso opustil Fiorentinu, nový klub zatrhli fanoušci

Autor: hai
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třiadvacet dní, žádné soutěžní utkání a nečekaný konec! Trenérská štace italského bouřliváka Gennara Gattusa ve Fiorentině skončila po pouhých třech týdnech od jejího představení. A to celé dva měsíce před startem Serie A. „ACF Fiorentina a Gennaro Gattuso se po vzájemné dohodě rozhodli dále nenásledovat předchozí ustanovení a nepokračovat ve spolupráci v následující sezoně,“ stojí ve strohém prohlášení na klubových stránkách. Následná jednání legendárního záložníka s Tottenhamem pak ztroskotala na reakcích fanoušků.Fiorentina představila Gattusa jako hlavního trenéra 25. května. A jeho konec přišel už 17. června. Ačkoliv důvody známy oficiálně nejsou, na vině jsou dle italských médií rozepře mezi Gattusem a vedením v pohledu na přestupovou politiku klubu. Zatímco klub chtěl razit při výběru posil především ekonomicky šetrnou cestu v podobě cenově dostupných fotbalistů, Gattuso si měl podle portálu Sky Italia říci o akvizice hráčů spadajících pod svého agenta – Jorgeho Mendese.

Konkrétně se mělo jednat o čtyřiadvacetiletého křídelníka Goncala Guedese z Valencie, jehož cenu odhaduje renomovaný portál transfermarkt.com na 25 milionů euro (640 milionů korun) a Sergia Oliveiru z Porta, jehož cenu stejný web vyčísluje na 19 milionů (485 milionů korun).

Pro Fiorentinu pak jde o pátou změnu trenéra v posledních dvou letech, v nichž klub končil až na desátém, potažmo třináctém místě italské Serie A. V užším výběru nového kouče se nyní údajně nachází trojice volných stratégů ve složení Claudio Ranieri, Paulo Fonseca a Rudi Garcia.

Tím však poněkud bizarní případ ani zdaleka neskončí.

Takřka okamžitě po Gattusově konci v Itálii totiž Tottenham vycítil příležitost k podepsání náhrady za kouče Josého Mourinha, jehož odvolal před dvěma měsíci.

Následovala však obří lavina reakcí.

Po prosáknutí zpráv o jednání Spurs s Gattusem se vzbouřili fanoušci, kteří začali připomínat incident s někdejším asistentem trenéra Tottenhamu Joem Jordanem, jehož italský bouřlivák svíral v roce 2011 v dresu AC Milán pod krkem. Právě v té době byl v očích „kohoutů“ veřejným nepřítelem. 

Nejvíce se ovšem příznivci Tottenhamu vyhradili vůči sexistickým, rasistickým i homofobním výrokům z úst kontroverzního trenéra, jimiž v minulosti nešetřil.

Na twitteru se pak prosté slovní spojení #NoToGattuso stalo jedním z nejpoplárnějších hashtagů.

A o několik hodin později už bylo jasno.

„Po úvodní schůzce s agentem Jorgem Mendesem sdělil Tottenham Gattusovi, že o jeho akvizici nemá zájem. Nejednalo se o žádné pokročilé jednání, šlo jen o rozhovor s možným adeptem, jakých Spurs absolvovali mnoho. Klíčem k rozhodnutí byla reakce fanoušků,“ napsal na twitter italský novinář Fabrizio Romano píšící pro Sky Sport Italy. 

Poněkud perných 24 hodin pro hráčskou legendu AC Milán...

Vstoupit do diskuse
1
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud