Juventus remizoval s Neapolí, AC zdolalo Řím. Barák se vrátil po zranění

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Verony ve 20. kole italské ligy zvítězili 2:1 na hřišti Spezie. K triumfu přispěl i uzdravený záložník Antonín Barák, jenž naskočil do hry ze střídačky v 71. minutě. Reprezentační záložník nastoupil poprvé od 30. listopadu a po pětizápasové pauze. Juventus remizoval ve šlágru kola 1:1 s Neapolí. AC Milán zdolal doma 3:1 sedmý AS Řím a z druhého místa ztrácí bod na vedoucí Inter, který má zápas k dobru.

Veroně vystřelil tři body dvěma góly po změně stran Caprari. Erlič v závěru snížil, snahu o vyrovnání ale domácím záhy zkomplikovalo Agudelovo vyloučení. Hellas se v neúplné tabulce posunul na 11. místo, Spezia zůstává těsně nad sestupovými příčkami sedmnáctá.

Neapol nastoupila v Turíně bez trenéra Spalettiho, který měl pozitivní test na koronavirus, a také v nejstarší sestavě od zavedení tříbodového systému - věkový průměr základní jedenáctky byl 29 let a 355 dní. Skóre otevřel v 23. minutě křižnou střelou Mertens, v 54. minutě ale srovnal i za pomoci teče domácí Chiesa. Juventus je nadále pátý, Neapol třetí.

AC Milán poslal do vedení z penalty Giroud a v 17. minutě přidal druhý zásah Messias. Krátce před pauzou snížil nejlepší střelec týmu Abraham, to ale bylo ze strany „Vlků“ vše. Římané navíc dohrávali bez vyloučeného Karsdorpa a přesilovku „Rossoneri“ využil v závěru Leao.

V nastavení dostal červenou kartu i Mancini, následný pokutový kop ale střídající Ibrahimovic neproměnil. AC Milán vyhrál s AS Řím v lize třetí vzájemné utkání v řadě, což se mu povedlo po 25 letech.

Fotbalisté Neapoli po remíze na hřišti Juventusu

Ve vynikajících výkonech pokračuje Empoli, které sahalo po výhře i v souboji sousedů v tabulce na hřišti osmého Lazia. Nováček soutěže vedl na Olympijském stadionu v Římě v osmé minutě 2:0, druhý nejlepší střelec Serie A Immobile a Milinkovič-Savič ale dokázali skóre srovnat.

Místo obratu se čtvrthodinu před koncem prosadil zblízka Di Francesco, Empoli přesto cenné vítězství neudrželo. V 87. minutě ještě brankář Vicario zneškodnil Immobilemu penaltu, v nastavení ale nedosáhl na hlavičku Milinkoviče-Saviče. Srbský záložník má v této sezoně na kontě sedm branek a stejný počet asistencí a je nejproduktivnějším záložníkem v rámci pěti elitních evropských lig.

Čtyři utkání dnešního programu byla odložena kvůli rozšíření nákazy koronavirem v klubech. Z rozhodnutí místních hygienických stanic se neuskutečnily zápasy Boloňa - Inter Milán, Bergamo - FC Turín, Fiorentina - Udine a Salernitana - Benátky.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Sampdoria Janov - Cagliari 1:2
Branky: 18. Gabbiadini - 55. Deiola, 71. Pavoletti,

Lazio Řím - Empoli 3:3
Branky: 66. a 90.+3 Milinkovič-Savič, 14. Immobile - 6. Bajrami z pen., 8. Žurkowski, 75. Di Francesco,

Spezia - Hellas Verona 1:2
Branky: 85. Erlič - 59. a 70. Caprari,

Sassuolo - FC Janov 1:1
Branky: 55. Berardi - 7. Destro,

AC Milán - AS Řím 3:1
Branky: 8. Giroud z pen., 17. Messias, 82. Leao - 40. Abraham.

Juventus Turín - Neapol 1:1
Branky: 54. Chiesa - 23. Mertens.

Utkání Boloňa - Inter Milán, Bergamo - FC Turín, Fiorentina - Udine a Salernitana - Benátky byla odložena.

1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62