8. května 2022 • 23:05

AC Milán vyhrál ve Veroně a drží vedení. Benátky s Matějů ještě žijí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté AC Milán udrželi i po 36. kole první místo v italské lize, výhru 3:1 ve Veroně zařídil dvěma góly záložník Sandro Tonali. Za domácí odehrál celý zápas český reprezentant Antonín Barák. Benátky s obráncem Alešem Matějů v sestavě zvítězily v utkání plném zvratů 4:3 nad Boloňou a udržely naději na záchranu. Bergamo vyhrálo na hřišti Spezie 3:1 a připsalo si důležité vítězství v boji o postup do evropských pohárů.

Veronu poslal do vedení přesnou hlavičkou Faraoni, Tonali ale skóre otočil na přelomu obou poločasů a stylově oslavil dnešní narozeniny. Čerstvě dvaadvacetiletý záložník se dvakrát prosadil z bezprostřední blízkosti, na obě trefy mu nahrál útočník Leao. V závěru přidal třetí zásah Florenzi. „Rossoneri“ tak drží dvoubodový náskok před městským rivalem Interem, Verona je devátá.

Benátky prohrály posledních deset ligových duelů, tentokrát ale vedly už v 19. minutě o dvě branky. Boloňa v jubilejním 150. utkání trenéra Siniši Mihajloviče třemi trefami skóre otočila, poslední slovo ale měl domácí nováček Serie A. V 78. minutě nejprve Aramu z penalty znovu srovnal a další obrat završil v nastavení střídající Johnsen.

Benátky tak stále živí šanci na záchranu, a to i díky dalšímu dramatickému duelu Salernitana - Cagliari. Domácí vedli po Verdiho penaltě, v deváté minutě nastavení ale srovnal hlavou po rohu Altare.

Salernitana tak zůstává sedmnáctá o bod před Cagliari. Benátky ztrácí na Salernitanu, která drží poslední nesestupovou pozici, pět bodů.

V zápase Spezia - Bergamo po vyrovnaném prvním poločase rozhodl favorit až v závěrečné čtvrthodině. Vítěznou branku zaznamenal stoper Djimsiti, jenž se stal dvacátým skórujícím hráčem svého týmu v sezoně - pouze Barcelona má v elitních evropských ligách více střelců (22). V závěru výsledek pojistil 13. trefou v ligovém ročníku Pašalič.

Atalanta bodově dotáhla šestý AS Řím a na sedmém místě je o tři body před Fiorentinou. Vzájemný duel obou konkurentů Bergama je na programu v pondělí. Spezia je šestnáctá s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Spezia - Bergamo 1:3
Branky: 30. Verde - 16. Muriel, 73. Djimsiti, 87. Pašalič

Benátky - Boloňa 4:3
Branky: 4. Henry, 19. Kiyine, 78. Aramu z pen., 90.+2 Johnsen - 45.+1 Orsolini, 55. Arnautovic, 68. Schouten

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.