Juventus smetl Sassuolo, prosadil se i Di María. Verona - Neapol 2:5

0
SESTŘIH: Kvitová je v Ostravě ve čtvrtfinále, vyřadila nasazenou dvojku
Plné haly a velkolepá show. Ale taky tlak a vyhoření. I to je esport

Fotbalisté Verony podlehli v úvodním kole italské ligy na svém hřišti 2:5 Neapoli. Reprezentační záložník Antonín Barák se stejně jako v pohárovém utkání s druholigovým Bari (1:4) dostal na hřiště v druhém poločase, v 67. minutě vystřídal Kamerunce Martina Honglu. Jasnou výhrou zahájil sezonu i Juventus, který si poradil doma 3:0 se Sassuolem. Dva góly vstřelil srbský kanonýr Dušan Vlahovič.

Veronu poslal do vedení po půlhodině Lasagna, pak se ale znovu projevily problémy v defenzivě, které Hellas v úvodu sezony pod vedením nového kouče Cioffiho má. Už do poločasu skóre otočili Kvaracchelija s Osimhenem. Po pauze sice ještě jednou srovnal Henry, trefy Zieliňského, Lobotky a Politana ale rozhodly o vysokém vítězství třetího týmu minulé sezony.

Neapol i Verona zaznamenaly rekordní výsledek v úvodním ligovém duelu sezony. Vítězný celek ještě nikdy v prvním kole nenastřílel pět branek, Hellas si připsal negativní rekord v počtu inkasovaných.

Juventus vedl od 26. minuty, kdy se v soutěžním debutu za klub trefila letní posila Di María. Další zásah přidal na konci první půle Vlahovič z penalty a druhý nejlepší střelec minulého ročníku Serie A uzavřel skóre v 51. minutě po Di Maríově přihrávce. „Stará dáma“ zdolala Sassuolo potřetí v řadě.