Neapol jede dál, vyhrála potřinácté v řadě. Uspěl i Juventus i Inter Milán

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Zejména díky hattricku Victora Osimhena deklasovali fotbalisté Neapole v italské lize 4:0 Sassuolo a vyhráli třináctý soutěžní zápas v řadě. V čele tabulky mají náskok šesti bodů před obhájcem titulu AC Milán, který hraje v neděli na hřišti FC Turín. Inter Milán si na San Siru bez problému poradil s trápící se Sampdorií Janov 3:0, Juventus zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0 na hřišti Lecce díky prvnímu gólu Nicola Fagiolioho.

Neapol se dostala do vedení již ve čtvrté minutě, kdy centr Di Lorenzeho prodloužil hlavou Kvaracchelija na osamoceného Osimhena, který se prosadil z bezprostřední blízkosti. Stejná spolupráce zafungovala i ve 20. minutě. Kvaracchelija pronikl po křídle, předložil míč Osimhenovi na hranici malého vápna a nigerijský útočník hrající po loňském zranění obličeje stále v ochranné masce pohotově zakončil.

Ve 36. minutě se gólově prosadil i Kvaracchelija. Gruzínský záložník trefil skákající míč nártem přesně a překonal gólmana hostů na bližší tyči. Ve druhém poločase vystihl chybu v rozehrávce Sassuola Osimhen a přehodil vyběhnutého Consigliho.

Inter Milán odehrál tento týden druhé utkání na domácím hřišti. Po vysoké výhře 4:0 nad Viktorií Plzeň zvítězili svěřenci trenéra Inzaghiho i nad Sampdorií, která je na sestupových příčkách.

Inter se dostal do vedení po rohovém kopu, nizozemský obránce De Vrij vyskočil nejvýše a hlavou uklidil míč k pravé tyči. Na 2:0 zvýšil před přestávkou Barella, který se trefil ve třetím ligovém utkáním za sebou. V 73. minutě stanovil konečné skóre střídající Correa. Inter je v neúplné tabulce Serie A pátý, bodově nastejno s třetím Laziem a čtvrtým Bergamem.

Juventus po úterním vyřazení z Ligy mistrů dosáhl v Lecce teprve na druhé venkovní vítězství v sezoně a je sedmý. Hosté měli po celou dobu navrch, ale dlouho se jim nedařilo prosadit se přes skvělého Falconeho v brance Lecce.

Podařilo se jim to až v 73. minutě, kdy si na hranici vápna připravil míč ke střele střídající Fagioli a jeho rána se odrazila od vzdálenější tyče do branky. Italský záložník rozhodl svou první brankou v Serii A, domácí Hjulmand v 89. minutě trefil pouze tyč.