21. října 2023 • 22:55

Inter venkovní výhrou s nulou vyrovnal letitý rekord. Uspěla i Neapol

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v 9. kole italské ligy na hřišti FC Turín 3:0 a pátou výhrou venku s nulou v řadě vyrovnali letitý klubový rekord. Neapol vyhrála ve Veroně 3:1 a po domácí porážce s Fiorentinou se vrátila na vítěznou vlnu. Domácí jsou už sedm kol bez vítězství a pro obhájce titulu byli snadným soustem.

Interu se mimořádně daří na hřištích soupeřů. Už popáté po sobě tam vyhrál, aniž by dostal gól, což se milánskému týmu podařilo jen v roce 1966. O první gólový zápis se postaral Francouz Thuram, který nedávno rozhodl o výhře nad Benficou Lisabon v Lize mistrů. Druhý zařídil přesnou hlavičkou po rohovém kopu Argentinec Lautaro Martínez, s 11 góly nejlepší střelec Serie A.

V minulém kole Inter doma s Boloňou dvoubrankový náskok prohospodařil, ale tentokrát si ho pohlídal a v nastavení ještě pojistil penaltou, kterou proměnil Turek Hakan Calhanoglu. Před nedělním pokračováním je Inter v čele tabulky.

Neapol dosud marně hledá mistrovskou formu, na AC Milán už nabrala sedmibodovou ztrátu a trenéra Garcíu prý zachránilo před vyhazovem jen to, že bývalý reprezentační kouč Antonio Conte odmítl nabídku vedení klubu. Ve Veroně ale hráči trenéra podrželi. Hlavní postavou byl Politano, který vstřelil úvodní gól a další dva připravil pro Gruzínce Kvaraccheliju.

Na soupeřově hřišti uspělo i Lazio a poprvé v sezoně vyhrálo dva zápasy po sobě. Po dramatické bitvě s Atalantou s výsledkem 3:2 tentokrát porazilo Sassuolo 2:0 brankami v rozpětí osmi minut prvního poločasu.