25. listopadu 2023 • 22:50

Camarda se stal nejmladším hráčem v italské lize. Neapol i Salernitana slaví

0
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS

Fotbalisté Neapole při obnovené premiéře kouče Waltera Mazzarriho zvítězili v italské lize 2:1 v Bergamu. Záložník Fiorentiny Antonín Barák přihlížel jen z lavičky náhradníků porážce svého týmu 0:1 na hřišti AC Milán. Poslední Salernitana se ve 13. kole dočkala prvního vítězství, když doma nečekaně zdolala 2:1 Lazio Řím.

V Neapoli před reprezentační přestávkou skončil trenér Garcia a nahradil ho Mazzarri, jenž „Partenopei“ vedl už v letech 2009 až 2013. A návrat na lavičku zkušenému italskému kouči vyšel. V 43. minutě se prosadil hlavou Kvaracchelija, a ačkoliv po změně stran vyrovnal rovněž ze vzduchu Lookman, v 79. minutě rozhodl po chybě v domácí rozehrávce střídající Elmas.

Obhájci titulu si poradili s Bergamem počtvrté za sebou, přesto zůstávají čtvrtí. Třetí místo uhájil AC Milán, kterému zařídil plný bodový zisk ze zápasu s Fiorentinou proměněnou penaltou Hernández. V 83. minutě se dostal do hry domácí útočník Francesco Camarda a ve věku 15 let a 260 dní se stal nejmladším hráčem historie Serie A. Dosavadní rekord Wisdoma Ameye překonal o 14 dní.

Lazio na hřišti Salernitany vedlo od 43. minuty, kdy otevřel skóre z penalty Immobile a jako první hráč v historii italské ligy vstřelil 100. venkovní gól. Domácí, kteří dosud bodovali jen díky pěti remízám, vyrovnali deset minut po přestávce. Z dorážky se prosadil Kastanos. V 66. minutě pak rozhodl bývalý hráč Lazia Candreva střelou z velké dálky doprostřed branky, na kterou gólman Provedel nedokázal zareagovat.

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.