Camarda se stal nejmladším hráčem v italské lize. Neapol i Salernitana slaví

0
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:2. Zemětřesení v sestavě a drama v závěru

Fotbalisté Neapole při obnovené premiéře kouče Waltera Mazzarriho zvítězili v italské lize 2:1 v Bergamu. Záložník Fiorentiny Antonín Barák přihlížel jen z lavičky náhradníků porážce svého týmu 0:1 na hřišti AC Milán. Poslední Salernitana se ve 13. kole dočkala prvního vítězství, když doma nečekaně zdolala 2:1 Lazio Řím.

V Neapoli před reprezentační přestávkou skončil trenér Garcia a nahradil ho Mazzarri, jenž „Partenopei“ vedl už v letech 2009 až 2013. A návrat na lavičku zkušenému italskému kouči vyšel. V 43. minutě se prosadil hlavou Kvaracchelija, a ačkoliv po změně stran vyrovnal rovněž ze vzduchu Lookman, v 79. minutě rozhodl po chybě v domácí rozehrávce střídající Elmas.

Obhájci titulu si poradili s Bergamem počtvrté za sebou, přesto zůstávají čtvrtí. Třetí místo uhájil AC Milán, kterému zařídil plný bodový zisk ze zápasu s Fiorentinou proměněnou penaltou Hernández. V 83. minutě se dostal do hry domácí útočník Francesco Camarda a ve věku 15 let a 260 dní se stal nejmladším hráčem historie Serie A. Dosavadní rekord Wisdoma Ameye překonal o 14 dní.

Lazio na hřišti Salernitany vedlo od 43. minuty, kdy otevřel skóre z penalty Immobile a jako první hráč v historii italské ligy vstřelil 100. venkovní gól. Domácí, kteří dosud bodovali jen díky pěti remízám, vyrovnali deset minut po přestávce. Z dorážky se prosadil Kastanos. V 66. minutě pak rozhodl bývalý hráč Lazia Candreva střelou z velké dálky doprostřed branky, na kterou gólman Provedel nedokázal zareagovat.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.