Autor: ČTK, adl
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Juventusu porazili v předehrávce italské ligy mistrovskou Neapol 1:0 a před víkendovým programem 15. kola se ujali vedení v tabulce. O vítězství turínského klubu, který nyní vede o bod před Interem Milán, rozhodl ve druhém poločase hlavičkou obránce Federico Gatti.

Juventus prodloužil v domácí soutěži sérii bez porážky už na deset zápasů. Po bezbrankovém poločase se v 51. minutě prosadil Gatti, jenž se trefil v druhém utkání za sebou. Po dvaceti minutách sice Neapol vyrovnala, branku Victora Osimhena, který střelou do prázdné brány potrestal špatnou rozehrávku polského gólmana Wojciecha Szczesného, ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal.

Szczesný nakonec mohl jubilejní 250. start v italské lize oslavit čistým kontem.