Autor: ČTK, adl
0
Trpišovský poznal strach, Sparta nenašla otvírák. Preciado? Koledoval si
První dojem z filmu o Gabriele Soukalové. "Nabízí naději ostatním"

Fotbalisté Juventusu porazili v předehrávce italské ligy mistrovskou Neapol 1:0 a před víkendovým programem 15. kola se ujali vedení v tabulce. O vítězství turínského klubu, který nyní vede o bod před Interem Milán, rozhodl ve druhém poločase hlavičkou obránce Federico Gatti.

Juventus prodloužil v domácí soutěži sérii bez porážky už na deset zápasů. Po bezbrankovém poločase se v 51. minutě prosadil Gatti, jenž se trefil v druhém utkání za sebou. Po dvaceti minutách sice Neapol vyrovnala, branku Victora Osimhena, který střelou do prázdné brány potrestal špatnou rozehrávku polského gólmana Wojciecha Szczesného, ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal.

Szczesný nakonec mohl jubilejní 250. start v italské lize oslavit čistým kontem.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.