Neapol zvládla otočku na poslední chvíli. Inter si zastřílel, dal pět gólů

0
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Inter Milán vyhrál ve 20. kole italské fotbalové ligy v Monze 5:1 a upevnil si vedení v tabulce. Po dvou gólech vítězů dali Turek Hakan Calhanoglu a Argentinec Lautaro Martínez. Obhájce titulu z Neapole sice zvítězil doma nad Salernitanou 2:1 gólem v šesté minutě nastavení, ale na šestém místě ztrácí na začátku druhé poloviny soutěže na lídra Serie A propastných dvacet bodů.

Inter je jediným týmem soutěže, který v této sezoně ještě nikdy neprohrával v poločase, a ani tentokrát si to nepokazil. Už během úvodní čtvrthodiny vstřelil dvě branky. Argentinský mistr světa Martínez to v čele tabulky střelců dotáhl už na 18 zásahů. Domácí Pessina z penalty jen zmírnil krutost prohry.

Neapol byla už tři kola bez vítězství a vedení začalo shánět posily. V týdnu projevilo zájem o Antonína Baráka z Fiorentiny. Ani zápas s poslední Salernitanou nezačal dobře. Hosty poslal pod Vesuvem do vedení Candreva povedenou střelou z dálky přesně do šibenice, ale v závěru prvního poločasu Politano z penalty vyrovnal. Domácím chyběl nejlepší střelec Osimhen, který je s Nigérií na mistrovství Afriky. V nastavení ho zastoupil kosovský obránce Rrahmani.

Nováček z Janova je už pět zápasů bez porážky, ale proti Turínu chtěl víc než jen bezbrankovou remízu. Hosté však mají s 18 inkasovanými góly jednu z nejlepších obran v lize a čisté konto udrželi. David Zima se na tom nepodílel, zůstal na lavičce.

Verona porazila v zápase týmů ze spodních pater tabulky Empoli 2:1. Náskok uhájila i poté, co byl vyloučen Slovák Duda, který během pěti týdnů uviděl červenou kartu už podruhé.

Monza - Inter Milán 1:5
Branky: 68. Pessina z pen. - 12. z pen. a 60. Calhanoglu, 14. a 84. z pen. Martínez, 88. Thuram.

1. Inter Milán 34 28 5 1 81:18 89
2. AC Milán 34 21 7 6 64:39 70
3. Juventus 34 18 11 5 47:26 65
4. Bologna 33 17 11 5 48:26 62
5. AS Řím 33 17 7 9 59:39 58
6. Lazio 34 17 4 13 43:35 55
7. Atalanta 32 16 6 10 59:37 54
8. Neapol 33 13 10 10 50:41 49