Hamburk s Drobným podruhé vyhrál, přesto zůstává poslední

0
Ščasný: Kuchta a EURO? Ne! Exkluzivně o tom, jak se vypracoval šéf Rosický
Moravec o Holmenkollenu: Mekka biatlonu. Krátký trika a už je cítit přicházející jaro

Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance přečkali penaltu v závěru utkání a uhájili vítězství 2:1 na hřišti Freiburgu. I navzdory druhé výhře v sezoně zůstávají v německé lize poslední.

Trápící se tým zahájil poslední zápas před příchodem nového trenéra Thorstena Finka dobře. Ve 12. minutě dotlačil po rohovém kopu míč za brankovou čáru Korejec Son Hung-min. Záhy po přestávce ale svým sedmým gólem v ročníku srovnal kanonýr Freiburgu Papiss Demba Cissé.

Tři body nakonec Hamburku zařídil střídající Chorvat Iličevič, který při svém debutu po letním příchodu z Kaiserslauternu hned zaznamenal rozhodující gól. V 80. minutě mohl podruhé vyrovnat Senegalec Cissé, po minele a následném faulu Jeffreyho Brumy kopal penaltu, avšak Drobného branku přestřelil.

Celý zápas za Freiburg odehrál stoper Pavel Krmaš, bývalý kapitán Hamburku David Jarolím se na hřiště nedostal.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Freiburg - Hamburk 1:2 (47. Cissé - 12. Son Hung-min, 74. Iličevič),

17:30 Kolín nad Rýnem - Hannover.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.