Bez Magatha to jde líp! Wolfsburg se s novým koučem odlepil ode dna

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN BUNDESLIGY | Fotbalisté Wolfsburgu v prvním utkání bez odvolaného trenéra Felixe Magatha vyhráli. V devátém kole německé ligy porazili nováčka Düsseldorf na jeho stadionu 4:1 a opustili poslední místo v tabulce. Poprvé od úvodního kola nastoupil v záloze "Vlků" Jan Polák. Mistrovský Dortmund zdolal Freiburg 2:0 a na pátý pokus zvítězil na hřišti soupeře.

Vedení Wolfsburgu Magatha odvolalo ve čtvrtek kvůli nejhorším startu do bundesligy v historii. Jeho nástupce a někdejší trenér rezervy Lorenz-Günther Köstner ve své premiéře uspěl.

V Düsseldorfu se v prvních dvaceti minutách druhé půle dvakrát prosadil Dost a jednou Olič. V 71. minutě sice z penalty snížil Langeneke, ale za sedm minut po vyloučení domácího Finka uzavřel skóre z druhého pokutového kopu v utkání Diego. Hosté tak přerušil sérii čtyř utkání bez bodu a vstřeleného gólu a poprvé od úvodního kola zvítězili.

Dortmund navázal na středeční triumf nad Realem Madrid ve skupině Ligy mistrů, ale ve Freiburgu čekal na branku až do druhého poločasu. Devět minut po pauze otevřel skóre obránce Subotič a sedm minut před koncem pojistil vedení Götze.

Čtvrtá Borussia ztrácí v neúplné tabulce devět bodů na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru nedělní zápas s Leverkusenem.

Schalke doma porazilo 1:0 Norimberk a posunulo se na druhé místo před Frankfurt. Tým z Gelsenkirchenu, jenž v týdnu v LM vyhrál na půdě Arsenalu, o nejtěsnější výhře rozhodl až v 77. minutě po brance Farfána.

Češi se tentokrát gólově neprosadili

Za hosty odehrál celý zápas reprezentační útočník Tomáš Pekhart. Jeho mužstvo čeká na ligovou výhru šest zápasů a počtvrté za sebou vyšlo střelecky naprázdno.

Brémy s dalším členem národního týmu Theodorem Gebre Selassiem remizovaly na hřišti dalšího nováčka Fürthu 1:1. Domácí poslal do vedení už v osmé minutě Edu, Werderu zajistil remízu těsně před pauzou Petersen.

Jiný český bek Zdeněk pospěch odehrál celý zápas za Mohuč, která doma zdola Hoffenheim díky třem zásahům Szalaie jasně 3:0.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Düsseldorf - Wolfsburg 1:4 (71. Langeneke z pen. - 50. a 64. Dost, 53. Olič, 78. Diego z pen.)

Freiburg - Dortmund 0:2 (54. Subotič, 83. Götze)

Fürth - Brémy 1:1 (8. Edu - 44. Petersen)

Mohuč - Hoffenheim 3:0 (21., 46. a 64. Szalai)

Schalke - Norimberk 1:0 (77. Farfán).