Chtěl na hrobu míč, církev byla proti. Devítiletý Jens se dočkal až nyní

Devítiletý Jens Pascal miloval fotbal a na hrobu chtěl mít míč a logo milovaného Dortmundu. Jenže církev se v Německu postavila proti. Názor změnila až po nátlaku veřejnosti, trvalo jí to víc jak půl roku.
V poslední době nebylo v Německu o mnoho víc probíraných témat než zapovězená tužba malého fotbalového fanatika, jehož život byl příliš krátký.
Už minulé Vánoce se v médiích objevily snímky, na kterých je devítiletý Jens Pascal s trenérem posledního německého fotbalového mistra Jürgenem Kloppem. Kvůli nádoru na mozku mu už moc času nezbývalo. O čtyři měsíce později Jens souboj prohrál.
Zemřel jen několik dní poté, co se Dortmund dočkal druhého mistrovského titulu v řadě. Jeho rodiče se okamžitě začali snažit, aby splnili Jensovo poslední přání. „Chtěl mít na náhrobku míč a znak Borussie,“ řekla deníku Bild Jensova matka Nicole Schmidtová.
Jenže rodiče dlouho naráželi na nepochopení v církevních kruzích. Fotbalový míč byl jako symbol na náhrobku nepřípustný. Až 100 tisíc zpráv zaslaných prostřednictvím facebooku donutilo hodnostáře změnit názor.
„Neřiďte se předpisy, ale srdcem,“ nabádal jeden z rozezlených fanoušků. „Nezáleží, jestli fandíte Bayernu, Mönchengladbachu, nebo komukoliv jinému. V tomhle máme stejný názor,“ uvedl další.
Až toto pondělí došlo ze strany církve k ústupku. Míč se může na jeho náhrobku objevit, ale pouze u země a nikoliv na jeho vrcholu. Tam zůstane jeden z tradičních symbolů jako například mrtvá holubice.
"Nebylo záměrem stát v cestě poslednímu přání malého hocha. Šlo o to skloubit církevní pravidla, hřbitovní předpisy a záměr rodičů," uvedla církev ve svém prohlášení.