Pilaře s Polákem bude trénovat Hecking, kvůli Vlkům opustí Norimberk | iSport.cz
22. prosince 2012 • 15:44

Pilaře s Polákem bude trénovat Hecking, kvůli Vlkům opustí Norimberk

Autor: ČTK
Dieter Hecking kvůli šanci ve Wolfsburgu opouští Norimberk, kde měl smlouvu do roku 2014
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Kladno: Je to tady! Jágr propálil Novotného z mezikruží, 6:4 Karlovy Vary - Kladno: Je to tady! Jágr propálil Novotného z mezikruží, 6:4
Bohemians - Zlín: Do nepovedené střely Podaného vložil nohu Havel a nechytatelně překonal Dostála, 2:2 Bohemians - Zlín: Do nepovedené střely Podaného vložil nohu Havel a nechytatelně překonal Dostála, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenérem Wolfsburgu, kde hrají čeští fotbalisté Jan Polák s Václavem Pilařem, bude Dieter Hecking. Dosavadní kouč Norimberku podepíše v novém působišti smlouvu do roku 2016.Osmačtyřicetiletý Hecking kvůli angažmá ve Wolfsburgu opustí Norimberk, kde trénoval od roku 2009. Před sezonou navíc prodloužil kouč českých fotbalistů Tomáše Pekharta a Adama Hlouška kontrakt do roku 2014.

Heckinga zlákal do Wolfsburgu nový manažer Klaus Allofs, jenž se ujal funkce po odvolaném Felixi Magathovi v listopadu.

"Vedli jsme dobrá jednání. Vysvětlil mi, proč chce zrovna mě a naznačil mi perspektivy. Samozřejmě hrály roli i ekonomické a rodinné důvody," uvedl Hecking, jehož rodina žije zhruba 100 km od Wolfsburgu.

U hlavního týmu nahradí Hecking provizorního kouče Lorenze-Günthera Köstnera, jenž se vrací k rezervě.

Původně byl za hlavního kandidáta na uprázdněné místo považován bývalý trenér Realu Madrid Bernd Schuster, ten se však podle Bildu nedohodl s někdejším reprezentačním spoluhráčem Allofsem na bonusech a asistentech.

 
5. kolo
Články odjinud


Články odjinud