25. ledna 2013 • 22:40

Nezastavitelný Dortmund! Po Bremách spláchl i Pekhartův Norimberk

Dortmund spláchl po Brémách i Pekhartův Norimberk
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně

Fotbalisté Dortmundu vyhráli i druhý jarní zápas a po vítězství 3:0 nad Norimberkem se posunuli o skóre na druhé místo tabulky před Leverkusen. Mistrovská Borussia navázala na týden staré vítězství 5:0 nad Brémami a v druhé části bundesligové sezony ještě neinkasovala.

O čisté konto mohl Dortmund v dnešní předehrávce 19. kola připravit český útočník Tomáš Pekhart, ale jeho hlavičku po čtvrthodině hry ve vyložené šanci reflexivně zlikvidoval domácí gólman Roman Weidenfeller.

Chvíli nato se prosadila favorizovaná Borussia. Polský reprezentant Jakub Blaszczykowski nejprve v 18. minutě proměnil pokutový kop a tři minuty nato zvýšil na 2:0. Vítězství mistra zpečetil krátce před koncem další Polák Robert Lewandowski.

Dortmund po dnešku ztrácí devět bodů na suverénní Bayern Mnichov, nicméně lídr má stejně jako těsně třetí Leverkusen zápas k dobru. Norimberk zůstal patnáctý.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Dortmund - Norimberk 3:0
(18. z pen. a 21. Blaszczykowski, 88. Lewandwoski).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Bayern 31 25 3 3 84:22 78
2.  Schalke 31 16 8 7 49:35 56
3.  Dortmund 31 15 9 7 61:41 54
4.  Leverkusen 31 14 9 8 56:41 51
5.  Hoffenheim 31 13 10 8 60:44 49
6.  Lipsko 31 13 8 10 47:47 47
7.  Frankfurt 31 13 7 11 41:40 46
8.  Mgladbach 31 12 7 12 42:48 43