Nezastavitelný Dortmund! Po Bremách spláchl i Pekhartův Norimberk

Dortmund spláchl po Brémách i Pekhartův Norimberk
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Fotbalisté Dortmundu vyhráli i druhý jarní zápas a po vítězství 3:0 nad Norimberkem se posunuli o skóre na druhé místo tabulky před Leverkusen. Mistrovská Borussia navázala na týden staré vítězství 5:0 nad Brémami a v druhé části bundesligové sezony ještě neinkasovala.

O čisté konto mohl Dortmund v dnešní předehrávce 19. kola připravit český útočník Tomáš Pekhart, ale jeho hlavičku po čtvrthodině hry ve vyložené šanci reflexivně zlikvidoval domácí gólman Roman Weidenfeller.

Chvíli nato se prosadila favorizovaná Borussia. Polský reprezentant Jakub Blaszczykowski nejprve v 18. minutě proměnil pokutový kop a tři minuty nato zvýšil na 2:0. Vítězství mistra zpečetil krátce před koncem další Polák Robert Lewandowski.

Dortmund po dnešku ztrácí devět bodů na suverénní Bayern Mnichov, nicméně lídr má stejně jako těsně třetí Leverkusen zápas k dobru. Norimberk zůstal patnáctý.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Dortmund - Norimberk 3:0
(18. z pen. a 21. Blaszczykowski, 88. Lewandwoski).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.