Jiráček dal prní gól za Hamburk a pomohl deklasovat Hoffenheim

Český fotbalista Petr Jiráček se dočkal na půdě Hoffenheimu první bundesligové trefy v dresu Hamburku. Jiráčkův tým vyhrál 4:1
Fotbalisté Hamburku vyhráli v sobotu v bundesligovém utkání na půdě Hoffenheimu 4:1
Fotbalisté Hamburku vyhráli v sobotu v bundesligovém utkání na půdě Hoffenheimu 4:1
Fotbalový Bayern Mnichov převzal po výhře nad Augsburgem 3:0 trofej pro nového německého mistra. Pivo teklo proudem
Fotbalový Bayern Mnichov převzal po výhře nad Augsburgem 3:0 trofej pro nového německého mistra. Pivo teklo proudem
Fotbalový Bayern Mnichov převzal po výhře nad Augsburgem 3:0 trofej pro nového německého mistra. Pivo teklo proudem
Fotbalový Bayern Mnichov převzal po výhře nad Augsburgem 3:0 trofej pro nového německého mistra. Pivo teklo proudem
12
Fotogalerie
ČTK
Německo - Bundesliga
Začít diskusi (0)

Český záložník Petr Jiráček pomohl v 33. kole německé fotbalové ligy svou první brankou v dresu Hamburku k výhře 4:1 na hřišti Hoffenheimu. Mistrovský Bayern Mnichov vyhrál doma nad Augsburgem 3:0, když všechny góly nastřílel během posledních 21 minut.

Hráči Bayernu Mnichov převzali před zápasem s Augsburgem mistrovskou trofej a zisk 23. titulu v historii klubu oslavili vítězstvím 3:0. O výhře bavorského celku, který čeká finále Ligy mistrů s Dortmundem, rozhodli po přestávce Thomas Müller, Xherdan Shaqiri a Luiz Gustavo.

Jiráček se první branky dočkal v dvanáctém ligovém zápase za Hamburk. Český reprezentant v 60. minutě duelu proti Hoffenheimu zvýšil na 3:0. Hosté na sedmém místě udrželi naději na postup do Evropské ligy.

Na šestý Frankfurt a pátý Freiburg, které drží příčky zajišťující účast v pohárové soutěži, ztrácí kolo před koncem dva, respektive tři body. Naopak předposlední Hoffenheim si zkomplikoval boj o záchranu.

Od sestupu ho zachrání pouze výhra v posledním kole v Dortmundu a zaváhání Augsburgu či Düsseldorfu, který dnes prohrál 1:2 s Norimberkem, v jehož dresu odehrál celý zápas útočník Tomáš Pekhart.

Již jistý sestupující Fürth prohrál s Freiburgem 1:2 a jako první tým v padesátileté historii bundesligy si v sezoně nepřipsal ani jedno domácí vítězství. Nejhorší výsledek až doposud držela Hertha Berlín, která zaznamenala v sezoně 2009/10 jednu výhru.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:

Bayern Mnichov - Augsburg 3:0 (69. Müller, 82. Shaqiri, 87. Gustavo)
Brémy - Eintracht Frankfurt 1:1 (22. De Bruyne - 51. Lakič)
Düsseldorf - Norimberk 1:2 (22. vlastní Balitsch - 58. Mak, 64. Plattenhardt)
Fürth - Freiburg 1:2 (3. Zimmermann - 69. Schmid, 78. Kruse)
Hoffenheim - Hamburk 1:4 (61. Volland - 18. Son Hung-min, 35. Aogo, 60. Jiráček, 88. Rudnevs)
Leverkusen - Hannover 3:1 (6. a 60. Hegeler, 28. Kiessling - 71. vlastní Carvajal)
Mainz - Mönchengladbach 2:4 (12. Parker, 90. Ivanschitz z pen. - 39. z pen., 59. a 80. Hrgota, 64. Hanke)
Schalke - Stuttgart 1:2 (90.+1 vlastní Niedermeier - 24. a 66. Ibiševič), Wolfsburg - Dortmund 3:3 (14. a 23. Perišič, 26. Naldo - 84. a 88. Reus, 5. Bender).

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů