Hloušek s Pekhartem mají nového trenéra, k týmu přijde Švýcar Gross

Český záložník Adam Hloušek (vpravo) se vrátil do sestavy Norimberku, zahrál si i proti Dortmundu
Český záložník Adam Hloušek (vpravo) se vrátil do sestavy Norimberku, zahrál si i proti DortmunduZdroj: Profimedia.cz
ČTK
Německo - Bundesliga
Začít diskusi (0)

Novým trenérem fotbalistů Norimberku, mezi které patří i Adam Hloušek a Tomáš Pekhart, bude někdejší kouč Tottenhamu Švýcar Christian Gross. Podle německého listu Bild a švýcarského Blicku už se s bavorským klubem na spolupráci domluvil. Vedení šestnáctého celku bundesligové tabulky dohodu zatím nepotvrdilo.

Na lavičce Norimberku skončil po nedělním debaklu 0:5 s Hamburkem trenér Michael Wiesinger, který nevydržel ve funkci ani rok. Pod jeho vedením mužstvo nedokázalo v úvodních osmi kolech německé ligy vyhrát.

Devětapadesátiletý Gross už trénoval v bundeslize v sezoně 2009/10 fotbalisty Stuttgartu. V Tottenhamu prožil nevydařené angažmá, které trvalo jen devět měsíců.

Více se mu dařilo na domácí scéně. S Basilejí a Grasshopper Curych získal šest mistrovských titulů a pět triumfů ve Švýcarském poháru. Naposledy působil v Bernu, kde skončil loni v dubnu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů