Bayern si zastřílel, vyhrál 6:0! Drobný přišel o nulu až v nastavení

0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

NĚMECKÁ LIGA - SOUHRN 22. KOLA | Fotbalisté Bayernu už se v bundeslize naladili opět na vítěznou vlnu, když ovládli duel na půdě Paderbornu. Vyhráli tam 6:0. Dvakrát se už v prvním poločase udeřil kanonýr Lewandowski, dva góly zaznamenal i Robben, náskok pak zvýšil Ribbéry a poslední gól favorita obstaral Weiser. Jen několik sekund chybělo fotbalistům Hamburku k cennému vítězství nad třetí Borussií Mönchengladbach v utkání německé ligy. Hráči HSV však nedokázali ubránit rohový kop, po kterém srovnal na 1:1 Hrgota a sebral tak čisté konto českému gólmanovi Jaroslavu Drobnému.

Hamburk minulý týden dostal osm branek od Bayernu Mnichov a jeho trenér Josef Zinnbauer se na tento debakl rozhodl reagovat sedmi změnami v základní sestavy. Na hřiště se tak dostal i český reprezentant Petr Jiráček, naopak brankáře Drobného se změny nedotkly.

Rotace základní sestavy dokonce Hamburku téměř přinesla tři body. Domácí vedli po brance Stiebera ze 73. minuty a o vítězství je Borussia dokázala obrat až v poslední minutě nastavení. O vyrovnání se po rohu zasloužil Hrgota, na jehož hlavičku Drobný těsně nedosáhl.

Hamburk tak zůstává na 14. místě jen dva body od sestupového pásma, Borussia si udržela stejný náskok na třetím místě před čtvrtým Schalke.

Darida byl u remízy Freiburgu

To Freiburg s Vladimírem Daridou v základní sestavě na domácí půdě jen remizoval s Hoffenheimem 1:1. Na vítězství nedosáhl ani další český fotbalista. Theo Gebre Selassie, krajní obránce Werderu Brémy, odjel z Gelsenkirchenu s remízou 1:1. Tým Schalke vedl 1:0 po velké chybě gólmana Brém, ale hosté v nastavení srovnali.

Augsburg v duelu s Leverkusenem vyrovnal na 2:2 ve čtvrté minutě nastavení, když se mezi střelce zapsal domácí gólman Hitz. Ten se prosadil po odvráceném rohovém kopu. Akce pokračovala a Hitz zblízka pálil do sítě.

Dortmund už v pátek vyhrál ve Stuttgartu 3:2 a vybojoval třetí výhru v řadě. Do vedení ho poslal v 25. minutě Aubameyang, na jehož trefu zareagoval o sedm minut později z penalty Klein. Do kabin však šla s vedením Borussia, jejíž druhý gól vstřelil po průniku v 39. minutě Gündogan.

Náskok Dortmundu zvýšil v 89. minutě po chybě domácí obrany Reus, gól Niedermayera v první nastavené minutě už pouze zkorigoval skóre. Za poražený Stuttgart hrál do 72. minuty Adam Hloušek.

Po ztrátě Mönchengladbachu si druhé místo upevnil Wolfsburg, který zvítězil 2:1 nad Herthou Berlín. O vítězství Vlků se dvěma brankami postaral kanonýr Bas Dost, který navázal na skvělou formu po zimní přestávce. Dost v prvních pěti zápasech nového roku nasázel osm branek, což se dosud žádnému hráči v historii bundesligy nepovedlo. Další dvě navíc přidal ve čtvrtek v Evropské lize.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Stuttgart - Dortmund 2:3
(32. Klein z pen., 90.+1 Niedermeier - 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus).

Augsburg - Leverkusen 2:2
(59. Caiuby, 90.+4 Hitz - 8. Drmič, 85. Reinartz)

Freiburg - Hoffenheim 1:1
(25. Höhn - 39. Volland)

Mainz - Eintracht Frankfurt 3:1
(38. Clemens, 47. Geis, 50. Malli - 35. Aigner)

Paderborn - Bayern Mnichov 0:6 (24. a 37. Lewandowski, 63. z pen. a 86. Robben, 72. Ribéry, 78. Weiser)

Schalke - Brémy 1:1