23. září 2018 • 21:40

Bayern je v bundeslize pořád stoprocentní, Leverkusen poprvé vyhrál

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Werderu Brémy ve 4. kole německé ligy vyhráli 3:2 v Augsburgu a tým českých reprezentantů Theodora Gebre Selassieho a Jiřího Pavlenky tak udržel neporazitelnost. V neúplné tabulce je čtvrtý, bundeslize ovšem vládne Bayern, který vyhrál na hřišti Schalke a v nové sezoně ještě neztratil ani bod. Poprvé v sezoně vyhrál Leverkusen, který o neporazitelnost připravil Mohuč.

Brémy vedly už 2:0, ale kolem poločasu o náskok přišly. Gebre Selassie v nastavení první půle nestihl být včas v souboji s Caiubym a Korejec Ku Ja-Čeol nedal Pavlenkovi šanci. A brzy po nástupu do druhé půle nedoskočil Gebre Selassie na dobře přetažený centr a po Maxově střele byl Pavlenka opět bezmocný.

Hostům ale pomohla hrubá chyba domácího brankáře. Nezachytil míč a před Klaassenem už byla jen prázdná branka. To už byl na hřišti v dresu Augsburgu i Jan Morávek, který nastoupil v 67. minutě.

Z výher se mohli radovat i další čeští reprezentanti. Vladimír Darida ale kvůli zranění chyběl Herthě Berlín při vítězství 4:2 nad Mönchengladbachem, které alespoň na chvíli dostalo tým z hlavního města do čela tabulky.

Jenže ve večerním utkání potvrdil Bayern Mnichov roli favorita na hřišti trápícího se Schalke a výhrou 2:0 se vrátil na první místo, kde má jako jediný po čtyřech kolech stoprocentní bilanci. Schalke je naopak bez bodu poslední.

Ondřej Petrák s Norimberkem zase oslavil první tříbodový zisk od postupu, neboť nováček doma přehrál Hannover 2:0 i díky hodinové přesilovce.

Absentoval i Pavel Kadeřábek , jehož Hoffenheim doma při přesilové hře přišel o vedení a remizoval s Dortmundem 1:1. Dělbu bodů vystřelil v závěru po hezké kombinační akci Pulisic.

Za Mohuč hrála nejmladší sestava

Utkání dvou účastníků Evropské ligy začal lépe domácí Frankfurt, který poslal do vedení v 26. minutě z dorážky Fernandes. Vyrovnání zařídil v 54. minutě z pokutového kopu Forsberg, který překonal gólmana Trappa při jeho stém startu v dresu Eintrachtu střelou doprostřed branky.

Trenér Mohuče Sandro Schwarz nasadil do zápasu s Leverkusenem základní jedenáctku s věkovým průměrem necelých 23 let, což byla nejmladší sestava v klubové historii v Bundeslize. Zápas rozhodla jediná situace z 62. minuty. Brandt nacentroval z pravé strany do pokutového území a míč uklidil do branky hlavou Havertz. Německý záložník potvrdil střeleckou formu, když navázal na dvě branky z utkání Evropské ligy proti Razgradu.