Šestá výhra v řadě! Bayern srazil i Hoffenheim, Goretzka dal dva góly

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do druhé části bundesligové sezony vítězstvím 3:1 na hřišti Hoffenheimu. Druhý tým tabulky si v předehrávce 18. kola připsal šestou výhru za sebou a stáhl svou ztrátu na podzimního mistra Dortmund na tři body. Borussia odehraje první zápas v novém kalendářním roce v sobotu proti Lipsku.

Bayern se sice dostal kvůli zácpě na dálnici na stadion v Sinisheimu teprve hodinu před úvodním hvizdem, ale v prvním poločase díky dvěma gólům Leona Goretzky udělal důležitý krok za třemi body. Německý reprezentant se nejprve trefil z dorážky ve 34. minutě a vedení svého týmu zvýšil v první nastavené minutě po dlouhé křížné přihrávce Davida Alaby.

Po necelé hodině hry snížili domácí, za které odehrál celý zápas český reprezentant Pavel Kadeřábek, díky střele Nica Schulze zpoza šestnáctky. Tři minuty před koncem však pečetil vítězství hostů po kombinační akci zblízka polský kanonýr Robert Lewandowski.

Bayern, jenž poprvé od roku 2011 nevstoupil do druhé části sezony jako lídr, uspěl na hřišti Hoffenheimu po dvou předchozích porážkách.