Talent Ostrák podepsal smlouvu v bundeslize: Splněný sen, ale jen začátek | iSport.cz
Jan Podroužek
22. ledna 2019 • 20:45

Talent Ostrák podepsal smlouvu v bundeslize: Splněný sen, ale jen začátek

TOP VIDEA
Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zpod Beskyd mezi německou elitu má zase o kus blíž. Osmnáctiletý Tomáš Ostrák udělal v létě 2016 velký krok, opustil rodný Frýdek-Místek a namířil si to do mládeže 1. FC Köln. Teď ve druhém klubu II. bundesligy podepsal mladý záložník, jemuž se věští velká budoucnost, svou první profesionální smlouvu s platností do léta 2022.Už ví, jaké to je trénovat s áčkem, za nějž válí třeba Jonas Hector, německý reprezentant. Teď se vrátil ze soustředění s prvním týmem Kölnu, kde si zahrál ve dvou utkáních. Ale v osmnácti letech má priority ještě pořád jinde. Dělá kapitána devatenáctky, s níž by rád přemohl velesilné Schalke a Borussii Dortmund a vyhrál bundesligový titul. „To je pro mě aktuálně největší výzva,“ říká Tomáš Ostrák.

Rodák z Frýdku-Místku, kde s fotbalem začínal a odkud už v šestnácti letech po složitých dohadech odešel právě do Kölnu, dosáhl na svůj velký sen. Dostal profesionální smlouvu, která bude platná až do léta 2022.

„Má všechny předpoklady, které potřebujete k tomu, abyste se prosadili. Absolutně mu věříme,“ říká Armin Veh, který před lety trénoval sparťana Václava Kadlece v Eintrachtu Frankfurt a teď dělá sportovního ředitele „kozlů“.

Tomáš Ostrák patří mezi hlavní opory i v reprezentačním výběru do 19 let
Tomáš Ostrák patří mezi hlavní opory i v reprezentačním výběru do 19 let

„Tomáš udělal další obrovský skok ve své kariéře. V devatenáctce je klíčovým hráčem, jeho výkonnost je vysoká a stabilní a usilovně pracuje na dosažení svých cílů,“ tvrdí Markus Anfang, současný kouč áčka, který vzal středního záložníka z Česka na zimní soustředění a postavil ho do obou přípravných duelů proti Groningenu a Mallorce.

Z juniorského výběru si do áčka vytáhl Anfang jen dva hráče, makedonského reprezentanta Darka Čurlinova, nejlepšího střelce devatenáctky, a právě Ostráka, který je kapitánem dorosteneckého celku.

„Profesionální smlouva je pro mě splněný sen, ale je to jen začátek. Zatím neumím říct, co bude dál směrem k áčku, to hlavní je teď sezona v devatenáctce,“ říká český mládežnický reprezentant.

Ve skupině Západ je zatím Köln třetí, první dva postupují do prestižního play off. Tahle místa zatím drží Schalke a Borussia Dortmund.

Ostrák zatím v ročníku odehrál třináct zápasů a vstřelil tři branky.

 
11. kolo
Články odjinud


Články odjinud