9. února 2019 • 17:42

Kadeřábek zařídil dva góly a remízu v Dortmundu, Bayern porazil Schalke

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Obránce Pavel Kadeřábek přispěl v dnešním 21. kole německé fotbalové ligy jedním gólem k remíze Hoffenheimu 3:3 na hřišti vedoucího celku tabulky Dortmundu. Hosté přitom ještě v 75. minutě prohrávali 0:3. Český reprezentant snížil sedm minut před koncem na 2:3.

Dortmund vyhrál první poločas 2:0 díky gólům Jadona Sancha a Maria Götzeho, a když po přestávce přidal třetí branku Raphael Guerreiro, vypadalo to, že domácí si dojdou pro šestou domácí výhru za sebou a desetibodový náskok na prvním místě tabulky.

Jenže favorit vůbec nezvládl závěr zápasu. V 75. minutě snížil po Kadeřábkově centru Išak Balfúdíl a v 83. minutě přidal kontaktní gól hlavou český obránce, pro kterého šlo o druhou ligovou trefu v sezoně. Bod Hoffenheimu dvě minuty před koncem zajistil druhým zásahem v utkání Balfúdíl.

Dortmund po nečekané ztrátě vede tabulku o pět bodů před Bayernem Mnichov, který si poradil 3:1 se Schalke a udržel domácí neporazitelnost. O další tři body zpět je Mönchengladbach, jenž prohrál 0:3 s Herthou Berlín a po devíti vítězstvích poprvé v sezoně na domácí půdě ztratil body.

Na opačném konci tabulky si důležité vítězství připsal Hannover. V souboji dvou celků ze dna tabulky po výhře 2:0 nad Norimberkem ukončil 528 minut dlouhé čekání na gól na vlastním stadionu a posunul se na předposlední místo o dva body před dnešního soupeře. Na příčky zajišťující záchranu ztrácí Hannover čtyři body.

Výsledky 21. kola německé bundesligy:

Dortmund - Hoffenheim 3:3
Branky: 32. Sancho, 43. Götze, 67. Guerreiro - 75. a 88. Balfúdíl, 83. Kadeřábek

Freiburg - Wolfsburg 3:3
Branky: 37. Grifo, 71. Franz, 88. Waldschmidt - 11. Roussillon, 62. Weghorst z pen., 75. Steffen

Hannover - Norimberk 2:0
Branky: 45.+4 a 77. Müller

Lipsko - Eintracht Frankfurt 0:0

Mönchengladbach - Hertha Berlín 0:3
Branky:30. Kalou, 56. Duda, 76. Selke),

Bayern Mnichov - Schalke 3:1