Pizarro zachránil Brémam remízu, Hoffenheim vyhrál. Bayern zvládl obrat

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazili v 22. kole německé ligy 3:0 Hannover a přiblížili se pohárovým příčkám. Lipsko vyhrálo 3:1 ve Stuttgartu. Oslabené Schalke uhájilo bezbrankovou remízu s Freiburgem. Brémam zachránil remízu 1:1 na hřišti Herthy 40letý Claudio Pizarro v šesté minutě nastavení. V páteční předehrávce zvládl Bayern Mnichov obrat na hřišti Augsburgu a vyhrál 3:2.

Fotbalisté Herthy Berlín remizovali v 22. ligovém kole s Brémami doma 1:1, přičemž o výhru přišli v šesté minutě nastavení. Werderu zachránil bod Claudio Pizarro a ve věku 40 let a 136 dnů se stal nejstarším střelcem bundesligové historie.

Celý zápas odehráli za Werder Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, Vladimír Darida se dostal na hřiště v dresu Herthy v 90. minutě.

Brémy byly v prvním poločase pod tlakem, Pavlenka ale při šancích Herthy mnoho dělat nemohl. Nejprve prudkou ránou trefil Selke tyč a stejný hráč ve 25. minutě otevřel skóre po rychlém přečíslení. V 38. minutě nastřelil povedeným přímým kopem břevno slovenský záložník berlínského celku Duda.

Hertha výsledek držela až do 96. minuty, kdy Pizarro chytře podstřelil zeď a vyrovnal. Překonal tak rekord bývalého hráče Werderu Miroslava Votavy.

Kadeřábek pomohl k výhře

Hoffenheim rozhodl dvěma góly během úvodní čtvrthodiny. Nejprve Joelinton vystihl chybnou rozehrávku soupeře a střelou mezi nohy překonal Essera. Vzápětí přidal další zásah hlavou po standardní situaci Belfodil. V závěru zápasu pojistil výsledek třetí brankou Demirbay.

Hoffenheim vyhrál na svém stadionu po pěti ligových utkáních a je sedmý. Hannover zůstává předposlední a v případě pondělní výhry Norimberku se může propadnout na úplný chvost.

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují výhru nad Augsburgem

Lipsko poslal do vedení v šesté minutě Poulsen. Dánský křídelník dal v této sezoně už čtvrtou branku během úvodní desetiminutovky zápasu.

Domácí dokázali vzápětí odpovědět zásluhou Zuberovy penalty, favorit ale rozhodl po změně stran. V 68. minutě se krásně trefil z přímého kopu Sabitzer a o chvíli později pojistil výhru svého týmu znovu Poulsen. Lipsko je nadále čtvrté, Stuttgart zůstává na sestupové pozici.

Schalke remizovalo bez branek s Freiburgem, přestože hrálo celý druhý poločas bez vyloučeného Serdara. Hráči celku z Gelsenkirchenu dostali v sezoně už čtyři červené karty, což je společně se Stuttgartem nejvíc v lize. V závěru byl vyloučen také freiburský Günter.

Bayern zvládl obrat

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v předehrávce 22. kola bundesligy v Augsburgu 3:2, i když dvakrát prohrávali. O výhře hostujícího týmu rozhodl po necelé hodině hry David Alaba. Předtím se dvakrát trefil Kingsley Coman, který si připsal navrch asistenci u vítězné Alabovy trefy. Na vedoucí Dortmund, který má zápas k dobru, ztrácí druhý Bayern dva body. Augsburg zůstal na 15. místě těsně nad sestupovými příčkami.

Do sestavy bavorského velkoklubu se po zranění prstu vrátil brankář Manuel Neuer, kterého už po 13 sekundách překonal spoluhráč Leon Goretzka nejrychlejším vlastním gólem v dějinách bundesligy.

Na Comanovu vyrovnávací branku dokázal odpovědět Či Tong-won, ale v nastavení první půle Coman podruhé vyrovnal. V základní sestavě domácího týmu nechyběl záložník Jan Morávek, který odehrál 78 minut.