Šéf německého fotbalu končí. Srazila ho kauza s nepřiznanými příjmy | iSport.cz
2. dubna 2019 • 15:07

Šéf německého fotbalu končí. Srazila ho kauza s nepřiznanými příjmy

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident německé fotbalové asociace (DFB) Reinhard Grindel rezignoval kvůli kauze s nepřiznanými příjmy. Člen Rady FIFA i výkonného výboru UEFA stál v čele německého fotbalu tři roky.Grindel podle reportáže týdeníku Der Spiegel v letech 2016 a 2017 nepřiznal dodatečný příjem 78 tisíc eur (asi dva miliony korun) za vedení dceřiné mediální společnosti DFB. Deník Bild navíc odhalil, že sedmapadesátiletý funkcionář před dvěma roky přijal jako dárek luxusní hodinky v ceně několika tisíc eur od zahraničního kolegy z UEFA.

Podle médií by Grindela mohl ve funkci prezidenta nahradit Philipp Lahm, bývalá opora německé reprezentace i Bayernu Mnichov a kapitán mistrů světa z roku 2014.

Německo bude příští rok hostit několik zápasů evropského šampionátu, hraného ve dvanácti zemích po celém kontinentu. Další Euro v roce 2024 bude soused České republiky pořádat samostatně.

 

 
14. kolo
Články odjinud


Články odjinud