20. dubna 2019 • 22:45

Bayern vyhrál, Pavlenka nulu neudržel. Kadeřábkův Hoffenheim prodloužil sérii

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Brankář Jiří Pavlenka dlouho držel v 30. kole německé ligy naděje Brém na bodový zisk na hřišti Bayernu Mnichov, v 75. minutě ale dostal gól a lídr tabulky vyhrál 1:0. Celý zápas odehrál i další český fotbalista ve službách Werderu Theodor Gebre Selassie. Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem v sestavě vyhrál nad Schalke 5:2 a sérii bez porážky prodloužili o šestý zápas. Schalke vyrovnalo černý rekord, Lipsko slaví pátou výhru v řadě.

Pavlenka předvedl výtečný zákrok po necelé půlhodině hry, když po zakončení Gnabryho z bezprostřední blízkosti vykopl míč na roh. Gnabry nevyzrál na českého reprezentačního brankáře ani ve dvou dalších šancích po změně stran.

V 58. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Veljkovič a tlak Bayernu sílil. Bavorský velkoklub se dočkal vítězné branky v 75. minutě, kdy Süleho střelu tečoval Klaassen do protipohybu českého gólmana.

Bayern zvýšil náskok před druhým Dortmundem na čtyři body, Borussia má ale k dobru nedělní zápas s Freiburgem. Brémy ukončily dvanáctizápasovou sérii bez ligové porážky a jsou osmé.

Schalke vyrovnalo černý rekord, Stuttgart schytal debakl

Schalke prohrálo čtvrté domácí utkání v řadě a vyrovnalo černý klubový rekord z přelomu let 1982 a 1983.

Lipsko vyhrálo popáté za sebou, tentokrát v Mönchengladbachu 2:1. Dvěma góly se o to zasloužil Halstenberg, který nejprve proměnil penaltu a následně zužitkoval Forsbergův pas za obranu. Lipsko je s devítibodovým náskokem na třetím místě a míří do Ligy mistrů, Mönchengladbach je pátý.

Augsburg deklasoval Stuttgart 6:0 a čtyři kola před koncem má desetibodový náskok na sestupové pásmo. Od 37. minuty u toho byl v dresu vítězného týmu na hřišti záložník Jan Morávek, který nahradil střelce první branky Khediru. Augsburg poprvé v bundesligovém utkání vstřelil šest gólů.

Záložník Norimberku Ondřej Petrák přihlížel z lavičky porážce 0:2 v Leverkusenu. Výhru Bayeru zařídili ve druhém poločase střídající Alario a Volland. Leverkusen se tak posunul na sedmou příčku, Norimberk je předposlední.

Schalke - Hoffenheim 2:5
Branky: 60. Caligiuri z pen., 90. Burgstaller - 25. a 80. Belfodil, 45. Kramarič, 65. Szalai, 73. Amiri

1. Bayern 34 24 6 4 88:32 78
2. Dortmund 34 23 7 4 81:44 76
3. Lipsko 34 19 9 6 63:29 66
4. Leverkusen 34 18 4 12 69:52 58
5. Mgladbach 34 16 7 11 55:42 55
6. Wolfsburg 34 16 7 11 62:50 55
7. Frankfurt 34 15 9 10 60:48 54
8. Werder 34 14 11 9 58:49 53