Dortmund ztratil dvougólový náskok v Brémách, Bayern vede ligu o čtyři body

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Dortmundu ve 32. kole německé ligy v Brémách neudrželi poločasové vedení 2:0 a po remíze 2:2 ztrácejí čtyři body na vedoucí Bayern Mnichov, který porazil Hannover Vyhrály také Hertha a Wolfsburg. Hoffenheim i díky gólu Pavla Kadeřábka remizoval na půdě Mönchengladbachu. Mohuč dokázala v předehrávce obrat o dva body favorizované Lipsko.

Bayern nakročil k vítězství už v prvním poločase, kdy se prosadili Lewandowski a Goretzka. Hannover v 51. minutě zápas zdramatizoval díky penaltě náhradníka Jonathase. Brazilský útočník ale krátce poté hostující tým oslabil, když byl vyloučen po dvou žlutých kartách v rychlém sledu. Domácí se proti deseti trápili a výhru pojistil až střídající veterán Ribéry v 84. minutě.

Pavlenku už v šesté minutě po sebevědomém průniku překonal dortmundský Pulisic. Krátce před pauzou zvýšil Alcácer precizním přímým kopem. Domácí ale mezi 70. a 75. minutou manko dohnali. Nejprve předvedl velkou chybu brankář Borussie Bürki, který propustil mezi rukavicemi Möhwaldovu ránu. Za chvíli srovnal Pizzaro a ve 40 letech a 213 dnech posunul vlastní rekord nejstaršího střelce v bundesligové historii. Brémy po dvou porážkách za sebou bodovaly a jsou deváté.

Kadeřábek poslal Hoffenheim do vedení po půlhodině hry třetí brankou v této bundesligové sezoně, kterou dal hlavou po Demirbayově rohovém kopu. V 72. minutě vyrovnal Ginter, na jehož gól rychle zareagoval Amiri. Hosté ale ani podruhé náskok neudrželi a v 84. minutě inkasovali od střídajícího Drmice. Hoffenheimu patří sedmá příčka. Mönchengladbach má na pátém místě jen o bod více a zkomplikoval si boj o Ligu mistrů.

Mohuč obrala o body Lipsko

Hosté vedli v Mohuči o dvě branky v průběhu utkání dvakrát. Do dvougólového vedení poslal Lipsko nejprve Lukas Klostermann, jenž ve 20. a 32. minutě využil ideálních přihrávek Tima Wernera. Krátce před pauzou snížil Karim Onisiwo, ale ve 49. minutě nasměroval svůj tým k osmému venkovnímu vítězství za sebou Werner.

Vedení 3:1 však jistý účastník příští sezony Ligy mistrů neudržel. V 67. minutě snížil Moussa Niakhaté a o vyrovnání se postaral v 83. minutě Jean-Philippe Mateta. Mohuč zůstala dvanáctá.