Bayern jen remizoval v Norimberku, Hoffenheim dostal čtyři góly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Lídr německé fotbalové ligy Bayern Mnichov jen remizoval v 31. kole 1:1 na hřišti předposledního Norimberku. I tak ale bavorský velkoklub zvýšil náskok před druhým Dortmundem na dva body, protože Borussia v sobotu překvapivě prohrála 2:4 v derby se Schalke.

Norimberk poslal do vedení v 48. minutě křížnou střelou Pereira, čtvrt hodiny před koncem ale se štěstím srovnal střídající Gnabry. Německý křídelní hráč dal alespoň deset branek ve třech posledních bundesligových sezonách, navíc se mu to povedlo pokaždé v jiném klubu.

Domácí mohli strhnout vítězství zpět na svou stranu v nastaveném čase, ale Leibold trefil z pokutového kopu jen tyč Ulreichovy brány. V závěrečných sekundách se na druhé straně řítil od poloviny hřiště sám na brankáře Coman, ale Mathenia předvedl skvělý reflex.

Hoffenheim prohrál na svém hřišti 1:4 s Wolfsburgem a na sedmém místě tabulky, které jako poslední znamená účast v evropských pohárech, má nyní před svým přemožitele už jen jednobodový náskok.

Pro Hoffenheim, za který odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, se přitom úvod zápasu vyvíjel dobře. Po gólu Szalaie mohl v 15. minutě zvýšit z penalty Kramarič, ale nejlepší střelec týmu trefil jen tyč. Ještě do poločasu pak vyrovnal Willian a "Vlci" zápas úplně otočili po změně stran. Útočník Weghorst dal dvě branky a třetí připravil.