24. srpna 2019 • 20:39

Kadeřábek vystřelil Hoffenheimu výhru proti Brémám. Bayern poprvé vyhrál

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Souboj českých fotbalových reprezentantů ve druhém kole německé ligy rozhodl tři minuty před koncem gól obránce Pavla Kadeřábka. Hoffenheim díky němu zvítězil 3:2 nad Brémami, za které chytal Jiří Pavlenka a v obraně nastoupil Theodor Gebre Selassie.

Prvního vítězství se na druhý pokus dočkal obhájce titulu Bayern, který díky hattricku Roberta Lewandowského uspěl 3:0 na hřišti Schalke. Polský kanonýr se v úvodních dvou kolech trefil pětkrát, když navázal na dva góly z úvodní remízy 2:2 s Herthou Berlín. V bundeslize zaznamenal devátý hattrick, víc jich dalo jen pět hráčů.

Kadeřábek si sedmý gól v bundeslize připsal v 87. minutě po rohovém kopu, Pavlenka se za jeho přesnou hlavičkou pouze ohlédl. Český obránce využil početní výhodu, ve které domácí hráli od 77. minuty poté, co byl po dvou žlutých kartách během osmi minut vyloučen Johannes Eggestein.

Robert Lewandowski nasázel na hřišti Schalke tři góly a vystřelil tak Bayernu Mnichov první výhru v bundesligové sezoně

V prvním poločase poslal Brémy do vedení Niclas Füllkrug, za domácí po přestávce skóre otočili Ermin Bičakčič a Ihlas Bebou. Werderu se však následně i v oslabení podařilo vyrovnat, čtyři minuty po Eggesteinově vyloučení se prosadil Juja Osako.

Brémy tak i ve druhém utkání nové sezony dostaly tři branky a jsou bez bodu. Jen o bod lépe je na tom Augsburg, který dnes remizoval 1:1 s nováčkem Unionem Berlín. Brankáře Augsburgu Tomáše Koubka překonal v 80. minutě Sebastian Andersson a hosté nerozhodný výsledek udrželi, přestože posledních sedm minut hráli v deseti. Druhý český reprezentant v Augsburgu stoper Marek Suchý zůstal pouze na lavičce.

Dortmund zvádl obrat v Kolíně

Fotbalisté Dortmundu v prvním kole bundesligy deklasovali Augsburg 5:1, ale v druhém utkání dlouho prohrávali a až v závěru otočili skóre. Vicemistr zvítězil v Kolíně nad Rýnem 3:1 po gólech Jadona Sancha, Ašrafa Hakimího a Paca Alcácera z poslední půlhodiny zápasu.

Domácí tým dostal v 29. minutě do vedení nehlídaný Drexler, k němuž po rohu doputoval míč přes celé malé vápno. Borussia se snažila odpovědět, ale Alcácerovu i Reusovu šanci zneškodnil brankář Horn.

Vyrovnat se podařilo až v 70. minutě Sanchovi střelou uvnitř šestnáctky a střídající Maročan Hakimí čtvrt hodiny nato hlavou rozhodl. V nastavení ještě po rychlém protiútoku pojistil výhru Dortmundu nad bundesligovým nováčkem Alcácer.

Kolín, který do soutěže vstoupil porážkou 1:2 ve Wolfsburgu, nezískal bod ani napodruhé.