Bayern si zastřílel proti Mohuči. Dortmund překvapivě padl na Unionu | iSport.cz
31. srpna 2019 • 17:41

Bayern si zastřílel proti Mohuči. Dortmund překvapivě padl na Unionu

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili ve 3. kole německé ligy Mohuč 6:1 a mají nadále dvoubodovou ztrátu na vedoucí Lipsko. Zatímco v předchozích dvou zápasech nastřílel všech pět branek bavorského velkoklubu Robert Lewandowski, tentokrát se prosadilo šest různých střelců včetně polského kanonýra. To soupeř Slavie v Lize mistrů Dortmund překvapivě prohrál na hřišti nováčka Unionu Berlín 1:3 a poprvé v sezoně ztratil body.

Mnichovští obhájci titulu nevstoupili do zápasu ideálně, už v 6. minutě si na centr naskočil Jean-Paul Boetius a hlavou poslal Mohuč do vedení. Bayern ale ještě do přestávky otočil skóre, poté co se akrobaticky prosadil Benjamin Pavard a po něm v nastaveném čase z přímého volného kopu David Alaba.

Domácí navýšili vedení v 54. minutě díky hlavičce Ivana Perišiče a na něj o deset minut později navázal Kingsley Coman. Čtvrt hodiny před koncem vypálil Lewandowski a šestým gólem v sezoně oslavil nedávné prodloužení smlouvy, diváky v Allianz Areně krátce na to potěšil i Alphonso Davies.

Bayern vysokou výhrou navázal na poslední vzájemné utkání obou celků na jaře, kdy rovněž doma zvítězil 6:0.

Berlínský Union zaskočil favorita z Dortmundu brankou Mariuse Bultera z 22. minuty, hosté ale dokázali už po třech minutách srovnat díky Pacu Alcácerovi. Střelecky aktivnější domácí ale strhli vedení zpět na svou stranu v 50. minutě, kdy se opět trefil Bulter. Pojistku v 75. minutě přidal Sebastian Andersson.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Bayern Mnichov - Mohuč 6:1
Branky: 36. Pavard, 45.+1 Alaba, 54. Perišič, 64. Coman, 78. Lewandowski, 81. Davies - 6. Boetius

Freiburg - Kolín nad Rýnem 1:2
Branky: 40. vlastní Czichos - 52. Modeste, 90.+2 Skhiri

Leverkusen - Hoffenheim 0:0

Schalke - Hertha Berlín 3:0
Branky: 38. vlastní Stark, 48. vlastní Rekik, 86. Kenny

Wolfsburg - Paderborn 1:1
Branky: 56. Brekalo - 12. Oliveira-Souza

Union Berlín - Dortmund 3:1