Jasno o Schickovi může být do startu bundesligy! Řím (asi) ostrouhá… | iSport.cz
Radek Špryňar
25. dubna 2020 • 13:43

Jasno o Schickovi může být do startu bundesligy! Řím (asi) ostrouhá…

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
TOP góly 5. nadstavbového kola: Jindřiškův přímák nebo Čermákova umístěnka k tyči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě to není otázka dnů, spíš týdnů. Ale jedno lze říct zcela určitě: jednání mezi Lipskem a Římem finišují. Pokud se nestane nic mimořádného a neočekávaného, v dohledné době by mělo dojít k oficiálnímu potvrzení setrvání Patrika Schicka v Německu. „Jednání jsou intenzivní,“ potvrzuje Pavel Paska, hráčův agent. K restartu bundesligy zbývá čtrnáct dní. Do té doby se může celá věc vyřešit.Depeše létají na trase Německo – Itálie. V posledních dnech víc a víc. Jde o peníze, o hodně peněz. Ve hře je sumička 740 milionů korun. Řím ji má dle letního ujednání dostat od Lipska v případě, že na českého bombarďáka uplatní opci. To je sice hezké, ale co je na papíře, nemusí platit ve skutečnosti. A tak to zřejmě bude i v případě Patrika Schicka.

Už před třemi týdny přinesl iSport.cz informaci, že Lipsko má zájem o uplatnění opce, ale s AS Řím se chce domluvit na nižší přestupové sumě. V ruce má totiž dobré karty, lepší druhá strana.

Ad 1) Lipsko je finančně zdravý klub, s kterým nezacloumala ani pandemie koronaviru. Peníze potřebuje Řím. Ekonomická situace v zemi je zlá, z logiky věci se dotýká i fotbalových klubů.

Ad 2) Vedení Říma zpátky Schicka nechce. Má k tomu své důvody: nákladná smlouva, špatná zkušenost z dvouletého angažmá. Navíc pozici centrálního útočníka stále obhospodařuje bosenský ničitel Edin Džeko.

Ad 3) Schick v Lipsku pookřál. Do přerušení soutěže se mu dařilo. Našel společnou řeč s největší hvězdou Timo Wernerem. V patnácti ligových zápasech vstřelil sedm branek, dvě připravil. Ze spojení profitují všichni.

Zůstane Schick v Lipsku? Diskutujte na iSport.cz ZDE

Vedení Říma proto musí vymyslet účinnou strategii, jak ze hry vyjít se vztyčenou hlavou a potěšit svého pokladníka. V Německu se proslýchá, že by Lipsko rádo zaplatilo zhruba šedesát procent původní částky, tedy zhruba 444 milionů korun. „Jedná se prakticky každý den. Kluby jsou ve spojení. Je pravděpodobné, že příští týden odjedu do Lipska,“ prohlásil Paska.

Už může. Vládní omezení se v době nouzového stavu se rozředila. Do zahraničí je nyní možné vycestovat. Samozřejmě za předpokladu, pokud druhá země nemá zavřené hranice. A to Německo nemá. „Lipsko má o Patrika vážně obrovský zájem. Dosud s ním byli moc spokojení. Věci jsou jasně dané,“ říká před pracovní cestou Paska.

Pro iSport.cz nedávno prohlásil, že Lipsko je pro Schicka ideální destinace. V Itálii to vyvolalo pozdvižení, jelikož pár dní před inkriminovaným výrokem klíčová italská média psala, že Rotten Bulen nemají na čtyřiadvacetiletého českého reprezentanta finanční prostředky.

„Je to hra, pouhá taktika. Vůbec to není tak, že Lipsko nemá peníze. Německé kluby jsou nejzdravější v celé Evropě,“ odmítl tuto verzi Pavel Paska. „Všude jinde se vše klepe v základech, snad vyjma Premier League. Tohle vůbec není téma,“ dodává.

V Lipsku je vůbec živo. Světové fotbalové značky baží po službách Schickova parťáka z útoku Tima Wernera, německého reprezentanta. Chce ho Liverpool, ale také Barcelona. Werner má v Lipsku smlouvu do léta 2023, nicméně kontrakt obsahuje výstupní klauzuli na 52 milionů liber (1,6 miliardy korun).

Jenže vedení klubu sní o udržení produktivní dvojky. „Patrik se tady cítí velmi dobře, dost dobře si dokážu představit, že s námi zůstane. A Werner? Nikdo nás neoslovil, na stole nic neleží,“ citovala německá média sportovního ředitele Markuse Kröscheho.

Právě s ním se má příští týden setkat Pavel Paska…

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Titulní strana, deník Sport, 25. dubna

TOP 5 mladých fotbalistů. Zázrak z Ajaxu nebo duo z Dormundu

Přesně pět let od epochální Valentovy rány. Podívejte se na nejlepší trefy do šibenice!

Bombeři Dočkal a Krmenčík, jak je neznáte. Jaké jsou nejlepší trefy slabší nohou?

SE SIMONOU v karanténě SPECIÁL: Fotbalistka dala dohromady pět nejhezčích hráčů ligy

Vstoupit do diskuse
0
34. kolo
Články odjinud


Články odjinud