Divoká záchrana! Brémy slaví, pomohl i krutý vlastňák do šibenice

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Brém s Čechy Pavlenkou a Gebrem Selassiem se udrželi v německé lize. V odvetě baráže remizovali v Heidenheimu 2:2. První zápas skončil 0:0. Hosté vedli od 3. minuty, kdy si smolně poslal míč do vlastní branky z hranici vápna Norman Theuerkauf - zamířil přesně do šibenice. Pak přišel divoký závěr, když domácí v 85. minutě srovnali, v nastavení ale Werderu dal jistotu Augustinsson. I když pak ještě v fauloval ve vápně Gebre Selassie a domácí srovnali, slavit mohli hosté.

Hosté šli do vedení po necelých třech minutách od úvodního hvizdu, kdy domácí obránce Norman Theuerkauf nešťastně usměrnil míč pod horní tyč. Brémy si vytvořily několik dalších šancí k pojištění náskoku, gólman Kevin Müller se ale činil.

Brankář Kevin Muller Heidenheimu řve na Thea Gebre Selassieho

V 85. minutě Heidenheim srovnal. Tobias Mohr před šestnáctkou prudce vystřelil a napálil břevno, balon se odrazil k Timu Kleindienstovi, který zakončil do prázdné branky.

Werderu vrátil vedení ve čtvrté minutě nastavení Ludwig Augustinsson. Domácí ale ještě stačili srovnat poté, co rozhodčí v jejich prospěch odpískal penaltu po faulu Gebre Selassieho.

Kleindienst pokutový kop proměnil, ale na vstřelení vítězné branky už Heidenheimu nezbyl čas. Brémy udržely bundesligovou příslušnost, která jim patří od roku 1981.

Domácí: 85. Kleindienst, 90+7. Kleindienst

Hosté: 3. Theuerkauf (vl.), 90+4. Augustinsson

Domácí: K. Müller – Busch (78. Multhaup), Mainka, Theuerkauf, Föhrenbach – Schnatterer (C) (46. Otto), Griesbeck, Dorsch (67. Sessa), Leipertz (68. Mohr) – Kleindienst, Thomalla (46. Schimmer).

Hosté: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković (69. Langkamp), Friedl, Augustinsson – Rašica (80. Füllkrug), Vogt, Klaassen (C), M. Eggestein – Sargent (88. Groß), Osako (68. Bartels).

Domácí: Hüsing, Schimmer, Beermann, Sessa, Otto, Kerschbaumer, Mohr, Multhaup, Eicher

Hosté: Bittencourt, Pizarro, Groß, Füllkrug, Langkamp, Bartels, Selke, Bargfrede, Kapino

Domácí: Dorsch, Multhaup

Hosté: Augustinsson, Klaassen