Schickův gól byl málo, Haaland dvěma trefami rozhodl o výhře Borussie 4:3

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Útočník Patrik Schick druhým gólem v této sezoně německé ligy nezabránil porážce fotbalistů Leverkusenu 3:4 s Dortmundem. Za vítěze dvakrát skóroval Erling Haaland. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem podlehl 0:2 Mohuči. Z výhry se neradoval ani další Čech Tomáš Ostrák z Kolína nad Rýnem, který v oslabení neudržel vedení a ve Freiburgu remizoval 1:1. Obhájce titulu Bayern Mnichov zvítězil na hřišti vicemistra z Lipska 4:1.

Leverkusen vyšel poprvé v bundesligovém ročníku bodově naprázdno, přestože třikrát vedl. Pětadvacetiletý Schick v první nastavené minutě úvodního dějství upravil skóre na 2:1, když po přihrávce autora úvodní branky domácích Wirtze zakončil na vzdálenější tyč.

Krátce po přestávce vyrovnal po Haalandově asistenci Brandt, za Bayer se poté prosadil Diaby. Vestfálský celek otočil stav v rozmezí 71. až 75. minuty. Nejprve srovnal Guerreiro a následně Haaland proměnil penaltu. Borussia zvítězila ve třetím ze čtyř kol.

Stejně úspěšná jako Dortmund je i Mohuč, o jejímž vítězství na hřišti Hoffenheimu rozhodli Burkardt a Ingvartsen. Uzdravený Kadeřábek nastoupil od druhého poločasu, předtím si naposledy zahrál 27. června v dresu české reprezentace v osmifinále mistrovství Evropy s Nizozemskem.

ONLINE PŘENOS - Fotbalová SUPERSOBOTA
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Abdallah Sima Abdallah Sima Alex Král Alex Král Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Patrik Schick Patrik Schick
Obnovit
Zprávy ze dne 11. 9. 2021
17:04
11. 9. 2021
Lionel Messi

V pět hodin začal i duel PSG s Clermontem, připomeňme, že Lionel Messi v zápasové nominaci Pařížanů chybí.

14:42
11. 9. 2021

Lionel Messi druhý start za PSG dnes nepřidá, stejně jako Neymar chybí v nominaci Pařížanů na duel s Clermontem (17.00). Podobný tah se dal očekávat, Messi ještě ve čtvrtek večer hrál v Argentině jihoamerickou kvalifikaci MS.

1:00
11. 9. 2021

Paris St. Germain – Clermont Foot (od 17:00)

Lionel Messi už má premiéru v novém působišti za sebou, další je před ním. Za Paris St. Germain debutoval při výhře 2:0 v Remeši, nyní má šanci poprvé se představit i na domácí půdě. A znovu by to měla být jasná záležitost. Clermont Foot jsou nováčkem, i když… sezonu zahájili překvapivě dobře a po čtyřech odehraných zápasech jsou na třetím místě.

Kolín nad Rýnem poslal do vedení ve 34. minutě Modeste, od 74. minuty dohrával bez vyloučeného Kainze. Reprezentant do 21 let Ostrák přišel na hřiště v 82. minutě a připsal si druhý start v německé lize. Freiburg získal alespoň bod díky vlastní brance Czichose z 89. minuty.

Bayern poslal v Lipsku do vedení ve 12. minutě z penalty Lewadonwski. Zkraje druhé půle skórovali za bavorský celek Musiala a Sané. Za domácí snížil Laimer, ale střídající Choupo-Moting v nastavení zvýšil na konečných 4:1. Mnichované bodovali i ve čtvrtém kole, naopak Lipsko vyšlo potřetí v ligové sezoně bodově naprázdno.

Duel byl pikantní pro trenéra Bayernu Nagelsmanna, stopera Upamecana a záložníka Sabitzera, kteří ještě v minulém ročníku působili v Lipsku.

Do čela neúplné tabulky se dostal Wolfsburg, který zvítězil na hřišti nováčka Fürthu 2:0 a naplno bodoval i ve čtvrtém kole. Za hosty se prosadil zkraje duelu Nmecha a v samém závěru z pokutového kopu Weghorst.

Union Berlín remizoval doma s Augsburgem bez branek a udržel ligovou neporazitelnost, připsal si však už třetí nerozhodný výsledek. Ve čtvrtek ho v pražském Edenu proti mistrovské Slavii čeká úvodní duel základní skupiny Evropské konferenční ligy.

Berlíňané nastoupili v sestavě: Luthe - Friedrich, Knoche, Baumgartl - Trimmel (86. Ryerson), Öztunali (72. Prömel), Khedira, Möhwald (22. Haraguči), Giesselmann - Kruse (72. Voglsammer), Awoniyi (86. Becker). Augsburg stále čeká na první výhru v ligovém ročníku.

Leverkusen - Dortmund 3:4
Branky: 9. Wirtz, 45.+1 Schick, 55. Diaby - 37. a 77. z pen. Haaland, 49. Brandt, 71. Guerreiro

Union Berlín - Augsburg 0:0

Lipsko - Bayern Mnichov 1:4