Bayern vyučil rivala: pět gólů za poločas! Za Leverkusen snížil Schick

Autor: ČTK, jon
0
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2

Český fotbalový reprezentant Patrik Schick sedmou brankou v bundesligové sezoně zmírnil vysokou prohru Leverkusenu s Bayernem Mnichov. Bavorský gigant v souboji o čelo vyhrál 5:1 a na prvním místě tabulky má jednobodový náskok před Dortmundem.

Leverkusenu absolutně nevyšel první poločas. Bayern poslal do vedení ve 3. minutě Lewandowski a mezi 30. a 37. minutou přidali hosté další čtyři branky. Černou sedmiminutovku Leverkusenu odstartoval druhý Lewandowského gól v zápase. Na polského kanonýra navázal Müller a debakl dokonal dvěma góly Gnabry.

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Leverkusenu aktivněji a dokázali se vyrovnat tempu Bayernu. Zlepšený výkon Bayeru vyústil v 55. minutě v Schickovu branku. Český útočník si seběhl mezi obránce a střelou na zadní tyč nedal Neuerovi šanci.

Schick potvrdil formu a se sedmi góly je třetím nejlepším střelcem bundesligy. O dvě branky víc nastřádali v úvodních osmi kolech Lewandowski a Haaland.