Schick dal 17. gól v lize, Dortmund fantasticky otočil s Frankfurtem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český kanonýr Patrik Schick se prosadil i v 18. kole bundesligy proti Unionu Berlín a přispěl svému týmu k remíze 2:2. Útočník Bayeru a české reprezentace tak v lize zaznamenal 17. gól v patnáctém zápase. Dortmund předvedl velký obrat ve Frankfurtu a po výhře 3:2 stáhl náskok vedoucího Bayernu na rozdíl šesti bodů. Pavel Kadeřábek musel v utkání Hoffenheimu s Augsburgem (3:1) kvůli zranění střídat už v 1. poločase. Za hosty v 67. minutě naskočil do hry Jan Morávek.

Schick potvrdil vynikající formu z posledních zápasů, v pěti utkáních nasázel devět branek. V 38. minutě se dostal k odraženému míči a z úhlu jej poslal pod břevno. Český kanonýr si tak upevnil druhou příčku v bundesligové tabulce kanonýrů a zareagoval na páteční zásah Roberta Lewandowského, jenž zůstává v čele s 20 góly.

Union se ale postupně dostal do hry a zásluhou dvou tref Prömela otočil stav. V 84. minutě alespoň srovnal hlavou Tah. Bayer ale nevyhrál počtvrté v řadě a propadl se na páté místo. Union je o bod zpět šestý. Čtvrtý je Freiburg, který na svém hřišti neudržel dvougólové vedení a jen remizoval 2:2 s předposledním Bielefeldem.

Hoffenheim doma brzy prohrával, před pauzou ale skóre otočil dvěma „slepenými“ góly nejlepší střelec týmu Bebou. Krátce před obratem musel ze hry Kadeřábek, pravděpodobně kvůli svalovému zranění. Reprezentační obránce se přitom vrátil na trávníky po předchozím zranění teprve v polovině prosince. V závěru pojistil výsledek Raum.

Frankfurt vedl po dvou gólech Borreho ještě v 71. minutě 2:0, pak ale druhý tým bundesligy zahájil velký obrat. Nejprve po šesti minutách na hřišti skóroval střídající Hazard, v 87. minutě se prosadil hlavou Bellingham a „otočku“ dokonal o chvíli později technickou střelou o tyč Dahoud.

Borussia otočila ligové utkání ze stavu 0:2 poprvé od ledna 2020 a zápasu s Augsburgem. Využila tak pátečního zaváhání Bayernu, který doma nestačil na Mönchengladbach. Frankfurt je sedmý.

Lipsko doma jasně přehrálo 4:1 Mohuč, která hrála už od 20. minuty bez vyloučeného Hacka. Hrdinou zápasu byl střídající Nkunku, který za pouhý poločas nasbíral gól a dvě asistence. Dvakrát se trefil Silva a Lipsko se dostalo na osmé místo o bod před svého soupeře.