Gólová smršť Dortmundu! Haaland dvakrát udeřil a dotahuje Schicka

0
SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec, 1:4. Obrat Tygrů řídil Zachar dvěma góly
PĚT klubů nigérijské střely. Připomeňte si český příběh Fortune Basseyho

Fotbalisté Dortmundu deklasovali v předehrávce 19. bundesligového kola 5:1 čtvrtý Freiburg a pojistili si druhé místo v tabulce. Dvakrát se trefili obránce Thomas Meunier a kanonýr Erling Haaland. Borussia vyhrála i druhý zápas po Novém roce a přiblížila se na tři body vedoucímu Bayernu, který hraje v sobotu v Kolíně nad Rýnem.

Belgický obránce Meunier využil své urostlé postavy a první dva góly zápasu vstřelil ve 13. a 29. minutě shodně hlavou po rohu. Od svého příchodu do Dortmundu v roce 2020 se přitom předtím trefil jen jednou.

Krátce před přestávkou prakticky rozhodl třetí brankou Haaland, jenž poté ještě čtvrt hodiny před koncem připravil domácí o naději na zvrat, kterou jim dal v 62. minutě snížením na 1:3 Ermedin Demirovič. Konečné skóre stanovil v 86. minutě Mahmoud Dahoud.

Haaland upravil svou celkovou bundesligovou bilanci na 55 gólů v 56 zápasech. Ve střelecké tabulce této sezony je norský útočník s 15 trefami třetí za Patrikem Schickem z Leverkusenu, jenž se trefil sedmnáctkrát. Dvacet branek má na kontě kanonýr Bayernu Robert Lewandowski.