Leverkusen zabral, Schick ani Hložek neskórovali. Dortmund - Bayern 2:2

3
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Dortmundu remizovali v devátém kole německé ligy s Bayernem 2:2. Bodový zisk jim zachránil v páté minutě nastavení hlavičkou Anthony Modeste. Leverkusen s novým trenérem Xabim Alonsem porazil Schalke 4:0. Gól a dvě asistence zaznamenal Moussa Diaby, Patrik Schick a Adam Hložek se střelecky neprosadili. Tomáš Koubek nastoupil poprvé od června 2020 v soutěžním duelu v brance Augsburgu, jeho tým remizoval s Wolfsburgem 1:1. Bochum si připsala první výhru v bundesligové sezoně, doma porazila Frankfurt 3:0.

Borussia prohrála posledních osm vzájemných střetnutí s Bayernem a i dnes to vypadalo, že na rivala stačit nebude. Hosté totiž po brankách Goretzky a Saného vedli až do 74. minuty o dvě branky.

Pak ale snížil Moukoko a šance na vyrovnání domácím zvýšilo vyloučení útočníka Bayernu Komana v 90. minutě. Dortmund početní výhodu využil ve čtvrté minutě nastavení, ve které se prosadil Modeste.

Leverkusen po úterní prohře v Lize mistrů s FC Porto odvolal trenéra Seoaneho, jehož nahradil Alonso. Bývalý španělský záložník začal svou trenérskou kariéru v Německu skvěle, Leverkusen dokázal zvítězit v bundeslize poprvé od konce srpna.

Velkou zásluhu na to měl francouzský útočník Diaby, který domácí poslal ve 39. minutě do vedení přesnou trefou zpoza vápna. O tři minuty později pak připravil gólovou šanci Frimpongovi a nizozemský obránce se nemýlil.

Stejná spolupráce vedla ke gólu i v úvodu druhého dějství a Frimpong zvýšil náskok Leverkusenu na 3:0. V průběhu druhé půle se dostali na hřiště i další dva čeští reprezentanti, Alex Král hrál od 64. minuty a Hložek vystřídal v 72. minutě Schicka. V poslední minutě základní hrací doby se prosadil ještě střídající Paulinho a uzavřel skóre zápasu.

Kvůli zranění jedničky Augsburgu Gikiewicze se po více než dvou letech postavil mezi tři tyče Tomáš Koubek a již po 27 minutách byl překonán. Střílený centr Bakua dopravil do odkryté branky Gerhardt. Augsburg odpověděl v druhé půli, kdy se v závaru ve vápně hostů nejrychleji zorientoval Gumny a z blízkosti se trefil razantně pod břevno.

Bochum se po sedmi prohrách a jedné remíze dočkala první ligové výhry v sezoně. V 71. minutě otevřel skóre zápasu s Frankfurtem hlavičkou Hofmann a v úplném závěru se domácím podařilo ještě dvakrát skórovat.

V zápase Mohuče s Lipskem padaly góly pouze v závěrech poločasů. Ve 45. minutě poslal domácí do vedení Ingvartsen, ve druhé půli pak zachránil bod hostům Nkunku. Mohuč stále čeká na domácí výhru.

Dortmund - Bayern Mnichov 2:2
Branky: 74. Moukoko, 90.+5 Modeste - 33. Goretzka, 53. Sané.

3

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.