Bayern se vrátil na první místo, Pavlenka má po pěti měsících nulu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v 19. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu 4:2 a vrátili se do čela tabulky před Union Berlín. Asistencí se uvedla nová posila bavorského týmu Joao Cancelo. Brémy uspěly na hřišti Stuttgartu 2:0 a Jiří Pavlenka k tomu přispěl prvním čistým kontem v bundeslize od loňského října. Brémy se posunuly se na osmou příčku, Stuttgart je šestnáctý.

Bayern zažil skvělý vstup do zápasu a v 19. minutě vedl už 3:0. První dvě branky vstřelil francouzský útočník Coman: nejdřív se prosadil z kraje vápna ze stříleného centru, o pět minut později přesnou střelou z voleje. Třetí gól přidal hlavou Thomas Müller. Ten dnes vyrovnal svého jmenovce Gerda Müllera v počtu 427 odehraných zápasů za Bayern jako hráč v poli. Wolfsburgu se podařilo vyrovnat na konci půle, Kaminski si narazil balon a překonal z úhlu Sommera.

Krátce po začátku druhé půle si bavorský tým zápas zkomplikoval, když byl vyloučen Kimmich. Hrálo se tak zejména na Sommerovu branku, Bayern přesto z ojedinělé šance zvýšil na 4:1, po skvělé individuální akci se prosadil Musiala. V poslední desetiminutovce už pouze korigoval skóre Svanberg.

V úvodním dějství ve Stuttgartu měli více ze hry hosté, ale nepodařilo se jim prosadit. V závěru mohli naopak jít do vedení domácí, na Führichovu střelu však Pavlenka skvěle zareagoval. Brémy otevřely skóre po hodině hry, obránce Stuttgartu při snaze zneškodnit protiútok odkopl míč pouze ke Stageovi a dánský fotbalista se trefil přesně na přední tyč. V 77. minutě stanovil konečné skóre trefou zpoza vápna hostující Ducksch.