Hložek se trefil potřetí v bundeslize. Leverkusen i bez Schicka vyhrál

18
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Útočník Adam Hložek se svým třetím gólem v německé fotbalové lize podílel na vítězství Leverkusenu na hřišti Hoffenheimu 3:1. Bayern Mnichov si poradil s patnáctou Bochumí 3:0 a zůstal na prvním místě. Druhý je Union Berlín, který otočil zápas v Lipsku a vyhrál 2:1. Osmnáctiletý Jamie Bynoe-Gittens po minutě na hřišti překonal Jiřího Pavlenku a rozhodl o výhře Dortmundu v Brémách (2:0).

Bayer po dvou prohrách bez vstřelené branky zvítězil jednoznačně na hřišti Hoffenheimu. Do vedení se hosté dostali již po šesti minutách. Wirtz zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Andricha, který se zpoza vápna přesně trefil.

Druhý gól přidal Leverkusen v úvodu druhého dějství, Frimpong křížnou přihrávkou našel Diabyho, který zakončil do prázdné branky. Nizozemský krajní obránce přihrál i na třetí gól hostů, tentokrát našel ve vápně Hložka, který i s přispěním Kabakovy teče propálil Baumanna.

V závěru už pouze korigoval Nsoki. Domácím se nepodařilo uspět ani pod novým trenérem Matarazzem, nevyhráli již desátý zápas v řadě a jsou na patnáctém místě. Bayer, kterému chyběl nemocný Patrik Schick, je v neúplné tabulce osmý.

Bayern Mnichov zužitkoval svou převahu až v závěru první půle, kdy samostatný únik se štěstím proměnil Thomas Müller. Německý fotbalista tak gólem oslavil svůj rekordní zápas. V ligové soutěži nastoupil za Bayern již ve 428 zápasech, čímž překonal jmenovce Gerda Müllera, který do dnešního utkání držel rekord v počtu odehraných zápasů hráče v poli.

Po hodině hry se z úhlu prosadil Coman a zvýšil na 2:0. V 74. minutě byl po individuální akci faulován v pokutovém území Gnabry a penaltu sám proměnil.

Skvělou sezonu zažívají fotbalisté Unionu Berlín, ve druhé polovině otočili zápas v Lipsku a jsou druzí o bod za Bayernem. Lipsko šlo do vedení ve 24. minutě, kdy se ke střele zpoza vápna odhodlal Henrichs. Union zápas vyrovnal po hodině hry, po zahrání rohového kopu se míč odrazil ke Habererovi, který prudkou ranou překonal Blaswiche. O deset minut později zahrál Simakan ve vápně rukou a Knoche z penalty dokonal obrat hostů.

Pavlenka měl proti Dortmundu práci zejména v druhém dějství, v 51. minutě skvělým zákrokem vytěsnil Bellinghamovu střelu. Šťastnou ruku při střídání měl trenér Dortmundu Terzič, v 66. minutě poslal na hřiště Bynoe-Gittense a ten o minutu později střelou z úhlu propálil Pavlenku.

V 76. minutě měl velkou šanci Brandt, který šikovnou kličkou obešel českého gólmana, v pádu však nedokázal trefit prázdnou branku. Německý záložník se prosadil až o devět minut později, kdy střelou na zadní tyč stanovil konečné skóre.

Freiburg si týden po vysoké prohře 1:5 s Dortmundem poradil doma se Stuttgartem 2:1. K výhře mu pomohly fauly hostů v pokutovém území. Po prohrané první půli zahrával Freiburg v druhém poločase dvě penalty, které vždy proměnil italský záložník Grifo. Domácí jsou v neúplné tabulce čtvrtí, Stuttgart šestnáctý.

Augsburgu se venku nedaří, v posledních šesti zápasech na hřišti soupeře prohrál pětkrát, tentokrát podlehl v Mohuči 1:3. Za domácí se prosadil dvakrát korejský reprezentant I Če-song.