Leverkusen smetl Gladbach, Čvančara i Hložek bez gólu. Kadeřábek skóroval

19
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalový obránce Pavel Kadeřábek pomohl v 2. kole německé ligy Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství 3:2 na hřišti nováčka z Heidenheimu. Bývalý český reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od loňského září. Leverkusen zvítězil v Mönchengladbachu 3:0, v jehož dresu se na rozdíl od debutu neprosadil Tomáš Čvančara.

Heidenheim dostal už po čtvrt hodině hry výhodu pokutového kopu, kterou však Beste nevyužil. Stejný hráč však ve 26. minutě otevřel prvním bundesligovým gólem v klubové historii skóre a po necelé hodině hry přihrál Pieringerovi na druhou branku.

Hosté se v závěru nadechli k obratu a 13 minut před koncem snížili zásluhou Beiera. Za další tři minuty se ve vápně dostal k dorážce sváteční střelec Kadeřábek a vyrovnal. Hoffenheim poté dokonal obrat, když videorozhodčí viděl v pokutovém území domácích faul a nařízenou penaltu proměnil v 90. minutě Kramarič.

Leverkusen v Mönchengladbachu herně celé utkání dominoval a do vedení šel už po 18 minutách. Po přímočaré akci se hlavou trefil Boniface, pro nějž to byla první branka v dresu Bayeru od letního přestupu ze Saint Gilloise. Leverkusen pak přidával jednu šanci za druhou, bývalý hráč Borussie Xhaka krásnou střelou vedení hostí zdvojnásobil, ale videorozhodčí ho o výstavní trefu obral kvůli předcházejícímu ofsajdu Taha. K ojedinělé šanci se domácí dostali krátce před pauzou, ale Čvančarovi tentokrát chyběl krok, aby navázal na dva góly z minulého utkání s Augsburgem.

Naopak v nastavení prvního poločasu se po standardní situaci prosadil Tah po asistenci Hofmanna, který v létě přestoupil do Leverkusenu právě z Mönchengladbachu, a od místních fanoušků musel celý zápas snášet pískot. Krátce po pauze Boniface přidal svou druhou branku a stanovil konečné skóre. Adam Hložek v dresu vítězů nastoupil až v 81. minutě.

Tomáš Čvančara se ve 2. bundesligovém kole proti Leverkusenu neprosadil

Union Berlín zvítězil i přes dlouhé oslabení na hřišti Darmstadtu 4:1. Poprvé se v základní sestavě objevil obránce Gosens, který v létě přestoupil do německé metropole z Interu Milán a vstřelil dvě branky. Union hrál už od 21. minuty bez dvakrát napomínaného Aaronsona.

Dortmund překvapivě ztratil na hřišti Bochumi, kde remizoval 1:1. Domácí poslal v prvním poločase do vedení Stöger, za vicemistra odpověděl v druhém dějství Malen.

Freiburg zvítězil doma nad Brémami 1:0 díky brance střídajícího Philippa. Bývalý hráč Werderu překonal brankáře Pavlenku dorážkou v šesté minutě nastavení. Brémy jsou tak po debaklu s Bayernem 0:4 z úvodního kola v tabulce poslední.

Druhou výhru přidal Wolfsburg, jenž díky dvěma brankám Winda zvítězil v Kolíne nad Rýnem 2:1. Dánský útočník vstřelil všechny čtyři branky svého týmu v sezoně. Václav Černý nastoupil v dresu vítězného týmu v základní sestavě a odehrál 85 minut.

Heidenheim - Hoffenheim 2:3
Branky: 26. Beste, 59. Pieringer - 77. Beier, 80. Kadeřábek, 90. Kramarič z pen.

Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:2
Branky: 55. Waldschmidt - 62. a 73. Wind

Mönchengladbach - Leverkusen 0:3
Branky: 18. a 53. Boniface, 45.+6 Tah

1. Leverkusen 30 25 5 0 75:20 80
2. Bayern 30 21 3 6 87:37 66
3. Stuttgart 30 20 3 7 68:36 63
4. Lipsko 30 18 5 7 69:34 59