Leverkusen jede, zničil Union a je zase první. Hložek naskočil v závěru

5
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Leverkusenu v německé lize deklasovali Union Berlín 4:0 a také po 11. kole vedou tabulku o dva body před Bayernem Mnichov. Alex Král odehrál v dresu hostů celé utkání, Adam Hložek nastoupil za domácí v 87. minutě. Brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce náhradníků, Patrika Schicka trápí poraněné lýtko.

Dosud neporažený Bayer rozhodl souboj týmů z opačných konců tabulky v 23. minutě, když se trefil levý obránce Grimaldo. Letní posila z Benfiky Lisabon v této sezoně skórovala už počtvrté zpoza šestnáctky, což se v nejlepších evropských ligách nikomu jinému nepodařilo. Na španělského reprezentanta po přestávce navázali dalšími góly kolegové z obrany Kossounou a Tah. Sedm minut před koncem završil na 4:0 střídající Tella.

Leverkusen vyhrál sedmý ligový zápas v řadě a ziskem 31 bodů z 33 možných po 11 kolech vyrovnal rekord Bayernu ze sezony 2015/16. Účastník Ligy mistrů Union prohrál v domácí soutěži podeváté za sebou a spadl na poslední místo.

Brémy bez zraněného brankáře Jiřího Pavlenky neudržely proti Frankfurtu dvoubrankové vedení a remizovaly 2:2.

Lipsko doma porazilo Freiburg 3:1 a vystřídalo na čtvrtém místě Borussii Dortmund, která v sobotu prohrála ve Stuttgartu 1:2. Na branku domácího Simonse z šesté minuty odpověděl v nastavení první půle Rohl. Dvanáct minut před koncem rozhodl z penalty Openda, který dal už devátý ligový gól. Za další dvě minuty pečetil triumf východoněmeckého klubu Baumgartner. Freiburg zůstal osmý.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Leverkusen - Union Berlín 4:0
Branky: 23. Grimaldo, 57. Kossounou, 74. Tah, 83. Tella,

Brémy - Eintracht Frankfurt 2:2
Branky: 45.+2 Duksch z pen., 50. Borré - 65. Schirí, 75. Smolčič,

RB Lipsko - Freiburg 3:1
Branky: 6. Simons, 78. Openda z pen., 80. Baumgartner - 45.+6 Rohl.

5

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.