18. září 2009 • 22:26

Džeko válel proti Magathovu Schalke

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Němečtí mistři z Wolfsburgu zastavili v páteční předehrávce 6. kola sérii tří ligových porážek. Úřadující šampioni vyhráli díky dvěma gólům Edina Džeka 2:1 na hřišti Schalke, kam po zisku titulu odešel jejich trenér Felix Magath.

Tři dny po vítězném debutu v Lize mistrů s CSKA Moskva si připsal Wolfsburg další úspěšné představení. Před více než 60 tisíci diváků v Gelsenkirchenu se trefil Džeko poprvé v 55. minutě.

V 80. minutě sice domácí Höwedes vyrovnal, ale v době, kdy ještě domácí fanoušci slavili jeho gól, zchladil jejich radost druhým gólem bosenský kanonýr Džeko.

Schalke dnešní porážkou promarnilo šanci bodově se dotáhnout na vedoucí duo Hamburk, Leverkusen a zůstalo třetí, Wolfsburg je s devíti body pátý.