Brankáře Drobného láká německý Hamburk | iSport.cz
30. června 2010 • 20:52

Brankáře Drobného láká německý Hamburk

Jaroslav Drobný
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentačního gólmana Jaroslava Drobného láká Hamburk. Podle informací německého magazínu SportBild by se třicetiletý borec mohl v nejbližších dnech připojit k týmu. „Kdyby to vyšlo, bylo by to hodně zajímavé,“ uvedl dokonce třicetiletý fotbalista.Čeští zástupci v bundeslize mění dres. Kromě Jaroslava Drobného, jehož láká Hamburk, mění klub i záložník Jan Morávek. Z avizovaného hostování v Hannoveru nakonec sešlo, včera naopak stvrdil hostování v Kaiserslauternu. Tam podepsal čtyřletou smlouvu i obránce Jan Šimůnek.

Česká kolonie v kabině Hamburku se již brzy možná rozroste o dalšího fotbalistu. K Davidům Jarolímovi a Rozehnalovi by mohl přijít brankář Jaroslav Drobný, jenž naposledy chytal za Hertu Berlín.

Tým z hlavního města však sestoupil a třicetiletý gólman se rozhodl pro změnu, navíc mu vyprší smlouva a může odejít zadarmo. „Hamburk je krásný klub, ale ještě není nic podepsaného, nic není stoprocentní,“ uvedl Drobný pro SportBild.

Že se kolem Drobného opravdu něco děje, potvrzují i slova hráčova agenta. „Do konce týdne by mělo být nové angažmá Jardy Drobného vyjasněno. Jde o významný klub, jméno ale říkat nemohu, aby se nenarušila jednání,“ řekl Pavel Zíka, šéf společnosti Sport Invest.

Odmítl však komentovat, zda se opravdu jedná o Hamburk. O služby reprezentačního gólmana se již přihlásila i italská Fiorentina.

Pro setrvání v bundeslize však hovoří například to, že se Drobný informoval u Jarolíma. „Vychvaloval krásný stadion i atmosféru. Kdyby se to stalo, bylo by to pro mě hodně zajímavé. Klub patří k největším v Německu, pravidelně chce hrát o Ligu mistrů,“ přiblížil obsah rozhovoru.

Dres mění i záložník Jan Morávek. Místo avizovaného Hannoveru však odchází hostovat do Kaiserslauternu, kde se potká s krajany Janem Šimůnkem a Jiřím Bílkem.

„Je to kreativní hráč, který přesně zapadá do našeho konceptu. Je mladý a chce na sobě pracovat,“ pochvaloval si na klubovém webu trenér Marco Kurz. Dvacetiletý Morávek bude na Betzenbergu rok hostovat, následná opce však na žádost Schalke ve smlouvě není.

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud