30. března 2012 • 14:35

FC Sydney vypadlo v semifinále, Lavička má po sezoně. Vrátí se?

FC Sydney vypadlo v semifinále, Lavička má po sezoně
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!

Fotbalovému trenérovi Vítězslavu Lavičkovi skončila v australské lize sezona. Hráči FC Sydney v semifinále prohráli s Wellingtonem Phoenix po dramatické koncovce 2:3. Lavička se může po třech letech vrátit domů a vybírat z nabídek od českých klubů, jak už dříve uvedl.

Lavička se v Sydney, které před dvěma lety dovedl k titulu, loučil už před závěrečným zápasem základní části. V něm vybojoval jeho tým účast v play off, v kterém ale hned dohrál.

Po bezbrankové první půli se Wellington dostal do dvoubrankového vedení, ale Sydney dvěma góly Chianeseho během tří minut vyrovnalo. Na prvním gólu se podílel bývalý hráč Sparty či Slavie Slovák Karol Kisel. Poslední slovo měl ale Wellington, který dostal v 85. minutě výhodu pokutového kopu a Ifill ho proměnil.

Lavička už je delší dobu rozhodnutý vrátit se do vlasti, aby trávil více času s rodinou. Nedávno odmítl kvůli své sparťanské minulosti jít do Slavie, jiným nabídkám z českých klubů se nebrání.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)