VIDEO: Šlágr v Indonésii. Fotbal s hořícím kokosákem testuje odvahu hráčů | iSport.cz
12. října 2012 • 16:05

VIDEO: Šlágr v Indonésii. Fotbal s hořícím kokosákem testuje odvahu hráčů

Autor: rjm
Fotbal pro tvrďáky vymysleli ve školách v Indonésii, hrají ho s hořícím kokosovým ořechem
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Trenéři mají rádi, když mají fotbalisté správný zápal pro hru. Když padají góly, tak pro změnu hoří nedočkavostí fanoušci, kolika branek se zase dočkají. V Indonésii teď ale mají nový hit, hrají tam totiž fotbal s hořícím kokosovým ořechem. „Hlavně mi neposílejte míč na hlavu,“ prosí jeden z hráčů. I to je typický obrázek hry s ohnivou koulí.Indonésie nabídla světu daleko tvrdší verzi fotbalu, hraje se tam totiž s ohnivou koulí. Můžete si být jistí, že se fotbalisté budou snažit mít co nejrychleji míč od nohy, žádné mazlení a kouzla jako od Messiho.

Bizarní sport je podle informací populární v internátních školách ve východní části Jávy. "Je to úplně něco jiného než fotbal s normálním míčem," přitakává jeden z odvážlivců, který vyzkoušel ohnivé dobrodružství.

VIDEO: Podívejte se na fotbalový šlágr v Indonésii

Adrenalinový sport se provozuje s kokosovým ořechem. Ten se dva dny před zápasem namočí do hořlavé kapaliny. Samotný zápas se pak hraje šedesát minut. Někteří hráči se před utkáním modlí, aby se při utkání příliš nespálili.

Organizátor těchto bitev Ali Akhyar nabídl i zajímavý důvod, proč se tento sport v Indonésii provozuje. „Ohnivou koulí testujeme odvahu studentů,“ prohlásil.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud