14. září 2015 • 10:13

Užijte si fotbal! FIFA 16 přináší inovace ve všech oblastech

Autor:
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Díky zbrusu novým prvkům si užijete simulaci fotbalu ještě víc! FIFA 16 vylepšuje všechny herní aspekty. Režim Trenér FIFA, který fanouškům pomůže dosahovat úspěchů na vyšší úrovni, a také nové způsoby hraní díky premiéře ženských národních celků. O nové prvky doplněný herní systém FIFA 16 nabídne vyvážený, autentický a dramatický fotbalový zážitek podle stylu hry každého fanouška.  FIFA 16 bude v prodeji v Česku a na Slovensku od 25. září ve verzích pro PC (na Originu™), Xbox One, Xbox 360®, PlayStation®4 a PlayStation®3. Hra bude mít českou textovou lokalizaci na všech platformách.Co všechno FIFA 16 vylepšuje?

Sebevědomé bránění

FIFA 16 vám nabízí vše potřebné k tomu, abyste sebevědomě zastavili každou akci soupeře.

  • Defenzivní obratnost vyvažuje poměr mezi útočníky a obránci a je podpořena 25 inovativními změnami v pohybu obránců.
  • Týmové bránění dodává postavám fotbalistů nový rozměr inteligence a poziční vědomí, takže se lépe rozhodují, zda osobně bránit protihráče, nebo raději pokrýt otevřený prostor.
  • Nové základní prvky soubojů o míč nabízí například naznačení zákroku, vylepšené zákroky vstoje, souboje s využitím celého těla nebo schopnost přerušit skluz, pokud nejste v dobré pozici.

Kontrola nad středem pole

Dvě chystané novinky změní pojetí boje o ovládnutí středu hřiště, kde se budou lámat výsledky zápasů stejně jako v reálném fotbale.

  • Inteligentní zachytávání přihrávek umožňuje hráčům chytře uzavírat dráhy přihrávek a eliminovat možnost soupeře rozehrávat.
  • Přihrávky s jasným záměrem slouží k tomu, abyste své spoluhráče nacházeli nekompromisně přesnými a bleskovými pasy.

Kouzelné momenty

Ve hře FIFA 16 se můžete těšit na další úchvatné okamžiky při zdolávání soupeřovy obrany.

  • S driblinkem bez dotyku si hráči mohou pustit míč do prostoru, odpoutat se od bránícího protihráče, naznačit pohyb a dostat se za něj. Tato funkce, která mění způsob útočení ve hře, vznikla na základě snímání pohybů Lionela Messiho.
  • Chladnokrevné zakončování šancí nabízí pestrou škálu střel, jejichž výsledkem jsou různorodější góly. 

V letošním ročníku jsme se zabývali každou hráčskou pozicí na hřišti a vyhodnocovali, kde by byla žádoucí nějaká inovace na základě ohlasů fanoušků s cílem udělat dosud nejvyváženější a nejatraktivnější fotbalovou hru v dlouhé historii naší série,“ prohlásil David Rutter, viceprezident a generální manažer divize EA SPORTS FIFA. „Ať už hráči preferuji střelbu a precizní přihrávky středem hřiště, nebo hru po stranách s přesnými centry do vápna, krásu ve hře FIFA 16 najdou především díky obrovské volnosti v tom, jak hrát a jakým způsobem uspět.

Usilujte o úspěch na vyšší úrovni

Bez ohledu na úroveň dovedností se každý může posunout na vyšší úroveň díky režimu Trenér FIFA. Jde o revoluční herní tréninkový systém využívající kontext průběhu hry k zobrazení doporučení pro hráče, jak má řešit danou herní situaci. Fanoušci se teď mohou naučit hru ovládat pomocí volitelné průhledové grafiky, která jim poskytne herní nápovědu na základě jejich pozice a tréninkové úrovně. Tréninková doporučení se budou postupně měnit podle toho, jak se bude zvyšovat úroveň tréninků, což bude možné nastavit automaticky nebo ovládat manuálně. Základní pokyny pomohou začátečníkům, zatímco pokročilé tipy nabídnou šanci zlepšit se i zkušenějším hráčům. 

Nové možnosti hry

FIFA 16 bude poprvé v historii série obsahovat i 12 ženských národních týmů, a nabídne tak nové způsoby hraní. Příslušné národní federace v několika režimech hry FIFA 16, včetně Výkopu, Off-line turnaje nebo Přátelských zápasů on-line***, budou zastupovat celky Austrálie, Brazílie, Kanady, Číny, Anglie, Francie, Německa, Itálie, Mexika, Španělska, Švédska a Spojených států amerických. Jak vypadají ženské národní týmy ve hře, se můžete podívat na http://easports.com/fifa/women.  

Nové způsoby hry na přenosných zařízeních

Pro ty, kdo rádi hrají autentický fotbal na přenosných zařízeních, oznámila divize EA SPORTS práci na vývoji nového mobilního titulu EA SPORTS FIFA. Ten si budete moct koncem letošního roku stáhnout zdarma z obchodů App StoreSM a Google Play™. Půjde o mobilní hru FIFA nové generace využívající zvýšeného výkonu nových zařízení, která přinese na telefony a tablety hratelnost v konzolové kvalitě. Fanoušci se mohou těšit na autentický fotbal na displejích svých telefonů a tabletů s vylepšeným hybridním dotykovým ovládáním, novými triky a fintami a vůbec poprvé na přenosných zařízeních i gólovými oslavami. Další informace najdete na http://easports.com/fifa/mobile.

Řekněte k tomu své

Fanoušci budou mít šanci rozhodnout, kdo se připojí po bok Lionela Messiho na přebal hry FIFA 16 ve vybraných regionech. Na webové stránce, kterou brzy spustíme, proběhne až do 5. července 2015 hlasování. Podrobnosti najdete zde

FIFA 16 – předobjednávky

Hráči, kteří se rozhodnou hru FIFA 16 předobjednat**, si mohou vybrat z edicí StandardDeluxe a Super Deluxe. Edice Super Deluxe obsahuje až 40 prémiových zlatých jumbo balíčků do režimu FIFA Ultimate Team™, tři hráče na hostování do stejného režimu (každého na pět zápasů) a dvě úplně nové gólové oslavy v katalogu EA SPORTS Football Clubu. Podrobnosti najdete nahttps://www.easports.com/cz/fifa/koupit.

Další informace o hře EA SPORTS FIFA 16 najdete na oficiálních stránkách www.easports.com/cz/fifanebo na oficiální komunitní stránce EA SPORTS na Facebooku http://www.facebook.com/easports.czsk. Sledujte nás také na Twitteru @easportsfifa s hashtagem #FIFA16.  Hra dosud neobdržela věkové hodnocení PEGI.

Útočník Tottenhamu Harry Kane.
Útočník Tottenhamu Harry Kane.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  fifa 16Klasická verze
Mobilní verze