6. dubna 2016 • 18:02

Rangers jsou po 104 výhrách zpět! Kouč poslal první vzkaz Celtiku

Autor:
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z největších fotbalových comebacků v historii je završen. Glasgow Rangers dokázali potvrdit úterním vítězstvím 1:0 nad Dumbartonem postup do první ligy a uzavřít tím i čtyři roky trvající cestu ze čtvrté nejvyšší soutěže zpátky mezi elitu. Na stadionu Ibrox jásalo 50 tisíc diváků, kteří chtějí, aby jejich tým plnil hned v příští sezoně svoji tradiční roli a po nadvládě Celtiku šel po dalším titulu.Na tento moment čekali fanoušci Rangers od roku 2012, kdy byl klub kvůli dluhům ve výši 134 milionů liber přeřazen až do čtvrté ligy. Nyní se povedlo dotáhnout tam, kam Rangers historicky patří. Během čtyř let si tým připsal tři postupy, nepovedla se mu akorát loňská baráž, vyhrál 104 zápasu, šestadvacetkrát remizoval a jen šestnáctkrát prohrál.

Nyní už rychle obrací svoji pozornost směrem k svému tradičnímu rivalovi. Pro Celtic Glasgow chtějí být Rangers vážným konkurentem už v příští sezoně. Tradiční rival od sestupu Rangers nemá ve skotské Premiership vážnějšího konkurenta, bral poslední čtyři tituly a směřuje za pátým.

Přesto v historických statistikách stále vládnou Rangers, kteří vybojovali neuvěřitelných 54 skotských titulů, Celtic jich má o osm méně.

Trenér Mark Warburton si rozhodně neklade nízké cíle. „V lize musíme být konkurenceschopní. Musí být těžké nás porazit a do každého zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Nebudu tu jen sedět a říkat, že nebudeme v lize bojovat. Nebudu tu jen sedět a říkat, že ligu nevyhrajeme,“ naladil bojovně příznivce Rangers a poslal vzkaz Celtiku.

První příležitost zkusit si, jak jsou na tom v porovnání s úřadujícím šampionem, budou mít Rangers už na konci příštího týdne. To se derby „starých firem“ uskuteční v rámci semifinále Skotského poháru.

Fotbalisté Glasgow Rangers slaví postup do první skotské ligy
Fotbalisté Glasgow Rangers slaví postup do první skotské ligy

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze